24.9 C
Bistrița
vineri, iulie 31, 2026

FOTO/VIDEO: Femeie de aproximativ 83 de ani, accidentată pe scările rulante din Decebal

O femeie de aproximativ 83 ani s-a accidentat pe scările rulante din Decebal, cu puțin timp în urmă. Un echipaj de prim ajutor SMURD de la Detașamentul Bistrița a fost direcționat către această zonă.

Femeia este conștientă, transmite ISU Bistrița-Năsăud. Din primele informații, se pare că a încercat să urce pe scările rulante, însă și-a pierdut echilibrul.

Femeia a căzut și s-a lovit la braț. 

În aceste momente ea se află în Ambulanță și primește îngrijiri la fața locului. 

Femeia a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale suplimentare.

UPDATE

La Spitalul Clinic Județean de Urgență Bistrița a fost adusă astăzi o femeie în vârstă de 83 de ani, policontuzionată în urma căderii pe scările rulante din pasajul pietonal subteran din zona Decebal din municipiul Bistrița.

Pacienta este în stare stabilă, conștientă și cooperantă și primește îngrijiri medicale de specialitate la UPU-SMURD” a transmis Camelia Strungari, purtător de cuvânt al Spitalului Clinic Județean de Urgență Bistrița.

Polițiștii fac și ei investigații.

Astăzi, 16 iunie, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Bistrița au fost sesizați cu privire la producerea unui incident, în zona Decebal.

La locul evenimentului, polițiștii au constatat faptul că o femeie de 83 de ani, din Bistrița s-a accidentat în timp ce ar fi intenționat să utilizeze o scară rulantă.

În urma intervenției, polițiștii au întocmit un dosar de cercetare penală cu privire la infracțiunea de vătămare corporală din culpă, urmând să fie stabilite cauzele și împrejurările exacte de producere a evenimentului” au transmis reprezentanții IPJ BN.

UPDATE

Femeia va rămâne internată, având multiple traumatisme.

Femeia de 83 de ani, policontuzionată în urma căderii pe scările rulante din Bistrița, a suferit un traumatism craniocerebral, fracturi costale multiple, fractură sacrală, numeroase contuzii, echimoze și excoriații și a rămas internată la Secția Chirurgie generală, pentru tratament și supraveghere de specialitate” a transmis Camelia Strungari, purtătoarea de cuvânt a SCJUB.

 

 

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

  1. In acest oras neeuropean lumea e cu capul in nori.
    Tehnologiile avansate nu au ce cauta la Bistrita nici macar sa umbli pe sub pamant.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Bistrița Inspiră 2026: Antreprenori pentru viitor – Șapte speakeri, o singură scenă și idei care pot schimba perspective

Bistrița Inpiră 2026 - Șapte speakeri de succes din mediul antreprenorial și de business din România vor urca pe aceeași scenă - în 23 august de la ora 17.00 - pentru a împărtăși experiențe, perspective și povești din parcursurile lor profesionale. Evenimentul își propune să creeze un dialog autentic despre felul în care ideile pot fi transformate în acțiuni concrete.

Hotel Metropolis și Clinica Sanovil recrutează personal: NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița

Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Hotel Metropolis unde se recrutează personal pentru redeschiderea din toamnă. Kreativ Metal & Colours caută un lăcătuș mecanic / confecționer serios, punctual și atent la detalii. SUPERCOM Bistrița angajează șoferi profesioniști. Oferta completă, mai jos:

Schimbi bani luna aceasta? BSG Amanet & Exchange te premiază cu 1.000 de euro cash!

BSG Amanet & Exchange lansează cea de-a doua ediție a campaniei dedicată clienților care efectuează operațiuni...