6 C
Bistrița
joi, decembrie 11, 2025

FOTO – Paștele are gustul copilăriei cu Cofetăria Cristina: cozonaci pufoși, pască aromată, prăjituri și torturi cu cremă din belșug!

Dacă vreți să vă bucurați de Paște de aromele copilăriei, vă vine în ajutor Cofetăria Cristina, care a pregătit o mulțime de delicii. Cozonaci pufoși, pască aromată, o gamă diversificată de prăjituri, fursecuri, saleuri și torturi cu cremă din belșug, pentru toate gusturile. Multe dintre produse se găsesc la liber, iar pentru comenzi personalizate puteți lua legătura cu cei care pregătesc toate aceste minunății.

Doriți să vă surprindeți familia și musafirii, la masa de Paște, cu bunătăți gustoase și variate, cu aromele magice ale copilăriei? La Cofetăria Cristina găsiți tot ceea ce aveți nevoie!

Cum nu e Paște fără cozonac și pască pe masă, specialiștii de la Cristina v-au pregătit o mulțime de variante dintre care puteți alege: pască cu brânză dulce și stafide (700g.) – 43 lei, pască cu unt și smântână (0,900g.) – 45 lei, pască cu brânză sărată – 45 lei, cozonac Moldovenesc – 48 lei/kg, cozonac Poronyo (0,600g) – 36 lei, cozonac cacao, stafide și rahat (0,700g.) – 30 lei, cozonac cu nucă (0,750g.) – 33 lei, cozonac cu mac (0,750g.) – 33 lei, dar și chec cu nucă, amarene și cacao (700g.) – 33 lei.

Când vine vorba de prăjituri, puteți opta pentru platouri cu prăjitură asortată – 90 lei/kg sau 54 lei/700 g, Albinița, Caramel, Maria, Zi și Noapte, Amalia, Cocos, Royal – 75 lei/kg sau Snickers, Cafeta, Vanilla, Regina Maria, Intercontinental, Tosca- 90 lei/kg.

De la Cofetăria Cristina puteți achiziționa și fursecuri Kukies -73 lei/kg, cornulețe cu gem – 75 lei/kg, inelușe – 66 lei/kg și saleuri tip covrigei cu susan – 60 lei/kg.

Nu lipsesc nici minispecialitățile: Saraberne, Sarah Bernardt – 6,5 lei/buc. sau minitartele (94 lei/kg), cu cremă de vanilie și kiwi, cremă de zmeură și afine sau frișcă și căpșuni, fistic și zmeură.

Special pentru voi au fost pregătite și mini eclere – 83 lei/kg, mini ișlere- 83 lei/kg, coșulețe cu gem și nucă – 80 lei/kg, Macaroons -192 lei/kg, Florentine – 160 lei/kg sau ciocolată Dubai- 260 lei/kg.

Cei care doresc să pună pe masa de Paște torturi delicioase, cu creme din belșug, de la 88 lei/kg, au de unde alege: Yogurta cu fructe de pădure, Yogurta cu ciocolată, Diplomat cu fructe, Amalia, Caramel, Tort Ceresc, Tort Egiptean, Tort cu măr, Red velvet și Pavlova.

Multe dintre produse se găsesc la liber, iar pentru a discuta despre comenzi personalizate puteți suna la numerele de telefon 0786 960 990 – Bistrița și 0771 361 912⁠ – Sighet.

Bunătățile de la Cristina pot fi găsite în cofetăriile din Borșa – Bulevardul Victoriei, 4⁠;⁠ Bistrița – Gheorghe Șincai, 27⁠ și Sighetu Marmației – Piața 1 Decembrie 1918⁠.

Ca să vedeți ce delicii ies din laborator și să fiți la curent cu toate ofertele pe care le au, urmăriți paginile de Facebook și Instagram Cofetăria Cristina.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră în cadrul structurilor sale medicale. Se caută persoane dedicate, responsabile și motivate să lucreze într-un mediu profesionist, orientat spre îngrijirea de calitate a pacienților.

Se fac angajări la AQUABIS: Posturi disponibile în Bistrița, Beclean, Năsăud și Bârgău

Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la IPROEB, ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. Lista completă, mai jos:  

Primul floromat și pe Valea Bârgăului, de la Florăria Deny! Îl găsiți plin de buchete, non-stop, lângă Profi, în Prund!

Flori non-stop pentru toată Valea Bârgăului, începând de ieri, de la Florăria Deny, care a amplasat...