4.3 C
Bistrița
luni, decembrie 1, 2025

FOTO: Tragedie evitată la Măgheruș datorită mobilizării localnicilor

Un coș de fum necurățat a produs un incendiu, aseară, în Șieu Măgheruș. Mobilizarea localnicilor a dus la evitarea unei tragedii.

Un incendiu a izbucnit aseară în Șieu Măgheruș. Flăcările au cuprins acoperișul unei case.

Localnicii s-au mobilizat rapid, casa fiind în apropierea a mai multe imobile. S-au scos rapid buteliile de gaz, care ar fi putut produce o adevărată tragedie.

„Incendiul se manifesta generalizat, la nivelul acoperișului casei (pe O suprafață de aprox 150 mp) și la o porțiune dintr-o anexa aparținând unei gospodării invecinate. Din fericire, focarele au fost localizate și lichidarea în limitele găsite. De asemenea, au fost protejate și vecinătățile, situate la distanță mică de zona de manifestare a incendiului. Cauza probabilă a fost stabilită ca fiind: COS DE FUM DEFECT SAU Necurățat corespunzător!” au informat reprezentanții ISU BN.

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

ARCSIM Construct angajează Consultant vânzări, Aquabis caută tehnician, electrician, instalatori

ARCSIM Construct angajează Consultant vânzări dedicat, comunicativ și pasionat de domeniul amenajărilor exterioare. Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud. Sunt disponibile, în Bistrița, și posturi pentru ospătari, spălător vase, ajutor bucătar, economist, jurist, psiholog, instalator și electrician.

Primul tonomat de flori a ajuns în Bistrița, pe Decebal, la Florăria PARADISE Younique Boutique

Gestul de a oferi un buchet superb de flori nu mai depinde de ora la care se închid florăriile! Pentru că Bistrița are, în sfârșit, un tonomat de flori! Dacă ai de ajuns la o aniversare sau vrei să dăruiești un buchet surpriză – ai la dispoziție, de acum, un floromat modern și simplu de folosit, chiar în fața florăriei Paradise Younique Boutique, de pe Bulevardul Decebal din Bistrița!

BISTRIȚA INSPIRĂ, în 6 decembrie, la Palatul Culturii! Invitații CADOU pentru cititorii Bistrițeanul.ro

În 6 decembrie 2025, de la ora 17.00, la Palatul Culturii vă oferim în dar prima ediție pilot a unor conferințe intitulate Bistrița Inspiră: o poveste în care devenim conștienți că Bistrița generează lumină, idei și energie creativă.