26.4 C
Bistrița
duminică, august 3, 2025

Mașină furată din Marea Britanie, găsită la o femeie de 51 de ani din Bața

Polițiștii au dat de un autoturism de 19.000 de euro furat din Marea Britanie, tocmai la o femeie de 51 de ani din Bața. Autoturismul este căutat internațional încă din anul 2021.

Polițiștii au dat ieri de urma unui autoturism care figura ca urmărit internațional din luna decembrie a anului 2021. Autoturismul în valoare de 19.000 de euro fusese furat din Marea Britanie.

Autoturismul a fost depistat în Bistrița-Năsăud, mai exact la o femeie de 51 de ani din localitatea Bața. Femeia a rămas fără mașină și s-a ales și cu dosar penal.

„Autoturismul a fost ridicat de polițiștii Serviciului de Investigații Criminali care continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tăinuire”, informează IPJ Bistrița-Năsăud.

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

APEL UMANITAR: Bistrițenii, invitați să doneze pentru comunitățile afectate din județul Suceava

4 puncte de colectare a donațiilor pentru comunitățile grav afectate de inundații din Suceava vor fi amenajate în Bistrița. „Greutățile prin care trec semenii noștri, la doar câțiva pași de noi, ne cer implicare, empatie și acțiune. Adresăm un apel către toți cei care pot și doresc să se alăture acestui efort umanitar...”

NOI locuri de muncă, disponibile la Crama Jelna, Clinica Sanovil, Rombis, Amicii Building, Iproeb

Clinica Sanovil angajează Asistent Medical Generalist, Fiziokinetoterapeut, Infirmieră și personal Întreținere Tehnic. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Rombis, IPROEB, Aquabis, GB Instaplan și Amicii Building. Oferta completă, mai jos:

ULTIMELE ZILE CU 10% AVANTAJ CLIENT LA ROȚI COMPLETE DE IARNĂ MERCEDES‑BENZ!

Sunt ultimele zile cu 10% AVANTAJ CLIENT la roți complete de iarnă Mercedes-Benz! Profită acum de această ofertă limitată!