13.3 C
Bistrița
vineri, noiembrie 7, 2025

HANDBAL: Gloria Bistrița a trecut ușor de Zalăul lui Gheorghe Tadici și ocupă locul 2 în Liga Florilor

Echipa de handbal feminin a CS Gloria 2018 a obținut o victorie importantă în campionat în meciul de acasă cu HC Zalău. Partida s-a jucat în Complexul Sportiv Polivalent Unirea, începând cu ora 12:30.

Bistrițencele au obținut trei puncte importante din partida contra Zalăului lui Gheorghe Tadici. Cu o echipă care a funcționat bine, nu a dat nicio emoție publicului că ar putea scăpa meciul din mână.

În meciurile Gloriei cu Zalăul, mai mereu victoria sau înfrângerea a venit la scor minim. De data aceasta, Bistrița a trecut de Zalău ușor, cu un joc colectiv care a implicat aproape tot lotul, iar câteva jucătoare au revenit la o formă de excepție. Sonia Seraficeanu a fost aproape fără greșeală în meci, Cristina Laslo și-a revenit după accidentare și a făcut un meci frumos, Kpodar, noua venită din Franța s-a obișnuit la Bistrița și a mișcat bine de la 9 și 6 metri, Arruda și Dumanska au scos mingi importante, pivotul Morena face meciuri din ce în ce mai bune, iar Laura Pristăvița și Zulic au fost ca un ceas elvețian la partea de coordonare a jocului.

Victoria de astăzi o pune pe Gloria Bistrița pe cel de-al doilea loc din Liga Florilor MOL, iar poziția sa depinde de meciul de mâine, 30 ianuarie, dintre CS Rapid București și CSM București, derby-ul etapei 15. Dacă CSM București își învinge rivala din campionat, Bistrița mai rămâne o etapă pe cel de-al doilea loc.

Au înscris pentru Gloria 2018: Tamires Morena De Araujo Frossard – 8 goluri, Cristina Laslo – 6, Sonia Seraficeanu – 5, Deborah Kpodar – 5, Paula Posavec – 3, Nicoleta Dincă – 2, Laura Pristăvița – 1, Florina Chintoan – 1, Zeljka Nikolic – 1

CS Gloria 2018 BN 32-25 HC Zalău

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Clinica SANOVIL angajează economist, jurist, psiholog și asistent social. NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Clinica Sanovil, care angajează economist, jurist, psiholog, asistent social, asistent medical generalist și infirmieră. AMICII BUILDING caută asistent șef șantier și inginer instalații. INST-Nistor are nevoie de ingineri construcții civile.

Nou RMN ultraperformant cu inteligență artificială, la Sanovil

Policlinica Nouă Sanovil face un pas important în modernizarea serviciilor medicale din județ. Aici a fost achiziționat un aparat RMN de ultimă generație – General Electric SIGNA Victor 1.5 Tesla. Este un echipament de top care oferă imagini extrem de clare, investigații mai rapide și confort sporit pentru pacient.

AMICII BUILDING angajează asistent șef șantier și inginer instalații. NOI locuri de muncă, în Bistrița

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Amicii Building - compania care caută un asistent șef șantier și un inginer instașații - execuție. INST-Nistor are nevoie de ingineri construcții civile iar la IPROEB se fac angajări pentru posturile de confecționer izolații, lăcătuș mecanic, sudor, controlor calitate.