14.5 C
Bistrița
miercuri, aprilie 24, 2024

FOTBAL: Se țin scai de podium! Fotbaliștii Gloriei, rezultat foarte bun cu CFR II

Echipa de fotbal a CS Gloria 2018 continuă seria rezultatelor bune. A bătut ușor echipa a doua a CFR-ului și se agață bine de podium.

Echipa din Liga 3 a CS Gloria obține alte trei puncte importante în urma victoriei cu echipa a doua a CFR Cluj pe teren propriu. Meciul a început la ora 14:00, pe Stadionul Jean Pădureanu din Bistrița.

Golurile au fost marcate pentru Gloria de Alexandru Stoica în minutul 17 și Carl Davordzie în minutul 47. Acestea au fost și singurele goluri marcate în întreaga partidă.

Gloria se clasează pe primul lor din seria X a Ligii 3 cu un număr de 26 de puncte și cu un meci în plus față de locul 2 care are 25 de puncte, adică FC Bihor.

CSM Satu Mare ia distanță față de Gloria la 6 puncte, iar altă echipă nu amenință podiumul.

CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud 2-0 CFR CLUJ II (1-0)