15.3 C
Bistrița
marți, iunie 10, 2025

Heniu se desparte de golgeterele echipei: ”E o pierdere! Au fost două jucătoare de bază!”

Un nou capitol începe pentru ACS Heniu Prundu Bârgăului. Echipa nu doar că a fost absorbită de Clubul Gloria, dar se și desparte de golgeterele Deca și Laicu. ”E o pierdere! Au fost două jucătoare de bază” a declarat Ruscău.

Clubul Gloria 2018 a absorbit echipa de fotbal ACS Heniu Prundu Bârgăului. Acest lucru s-a datortat și faptului că în Unirea, la Complexul Sportiv ridicat de Consiliul Județean ”este loc de antrenament”.

Luna iulie mai aduce însă o schimbare pentru echipa de fotbal femininb a județului. Aceasta se desparte de golgeterele Nicoleta Deca și Andreea Laiu.

Contractul nostru cu ele s-a încheiat cu data de 1 iulie. Eu am fost foarte mulțumit de randamentul dat de ele. E o pierdere plecarea lor, pentru că au fost două jucătoare de bază. La urma urmei, oricare jucătoare care e titular, e o pierdere dacă pleacă. Nu știu să vă spun motivul, dar e o pierdere” a declarat, pentru Bistrițeanul.ro, președintele ACS Heniu prundu Bârgăului, George Ruscău.

Conform informațiilor de pe pagina de Facebook a echipei de fotbal feminin, Deca și Laiu au marcat cele mai multe goluri în sezonul din acest an.

Contactată de reporterii Bistrițeanul.ro, Nicoleta Deca a explicat că și-au dorit să continue cu ACS Heniu dar nu a mai fost posibil.

Deși a fost un sezon greu în care momentele dificile pe care le-am întâmpinat au vrut cumva să umbrească bucuria rezultatelor obținute, cu toate acestea atât eu, cât și Andreea ne-am dorit să continuăm alături de echipă și în următoarea ediție de campionat. Dar nu s-a putut ajunge la un numitor comun și a trebuit să ne strângem mâna.

În perioada în care am evoluat pentru Heniu au fost mulți oameni are au simțit și luptat alături de noi, iar pe toți aceștia îi îmbrățișăm cu dragoste!“ a declarat Nicoleta Deca.

”Le urez succes, oriunde vor ajunge să joace!” – a transmis George Ruscău

 

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la ROMBAT, STEWO Năsăud, RCB Electro, Aquabis. Noi locuri de muncă, în Bistrița

Stewo Năsăud angajează Asistent manager, Controlor calitate și Inginer Calitate. RCB Electro  caută Manipulant mărfuri, Derulatorist și Stivuitorist. ROMBAT are nevoie de Operatori Producție și Maistru Producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Aquabis, BistriVet, ITALTextil Sărata și Clinica SANOVIL. Oferta completă, mai jos:

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!

SERGIANA, recunoscută internațional cu Trofeul de Onoare și 8 medalii de aur în Frankfurt, la IFFA 2025

SERGIANA a fost distinsă cu 8 medalii de aur, una de argint și una de bronz...