Un incident mai puțin obișnuit a avut loc în urmă cu puțin timp pe Bulevardul Decebal: un bărbat s-a împiedicat și a căzut peste o femeie, pe care a pus-o la pământ. Femeia s-a ales cu răni și-a fost transportată la spital.
Accidentul s-a produs pe Bulevardul Decebal, în fața fostului complex Hermes. Din primele informații rezultă faptul că un bărbat, care circula pe trotuar în calitate de pieton s-ar fi împiedicat și ar fi căzut peste o femeie, pe care a pus-o la pământ.
Femeia a acuzat dureri la nivelul șoldului, la fața locului fiind solicitat un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean, care a transporta-o la spital…
Potrivit managerului Serviciului de Ambulanță Județean, Sanda Tomșa, victima este o femeie care are în jur de 60 de ani și care a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe, cu suspiciune de fractură de col femural. Dacă se va confirma diagnosticul, cel mai probabil femeia va rămâne internată.
„În urmă cu puțin timp, un echipaj cu medic al SAJ BN s-a deplasat în Mun. Bistrița, B-dul Decebal, zona ”Hermes”, unde un bărbat a alunecat pe o bordură și a căzut peste o femeie de aproximativ 63 ani. În urma căderii femeii i s-a acordat asistență medicală de urgență și a fost transportată la UPU Bistrița cu suspiciune de fractură de col femural drept. Bărbatul a refuzat îngrijiri medicale, având doar câteva escoriații”, a declarat managerul SAJ, Sanda Tomșa.
foto: Mesager24.ro













