22.5 C
Bistrița
luni, august 10, 2026

Negrilești: Un tată a mințit poliția, pentru a-și ”salva” fiul implicat într-un accident grav

Un accident rutier s-a produs în data de 5 mai, în localitatea Negrilești. O trotinetă electrică ar fi părăsit partea carosabilă și a ajuns într-un șanț. Polițiștii au descoperit ulterior că lucrurile nu au stat așa.

O trotinetă electrică a fost implicată într-un accident, la Negrilești, zilele trecute, fiind solicitat elicopterul SMURD. Detalii puteți afla de AICI. 

În continuarea verificărilor efectuate cu privire la accidentul rutier produs în localitatea Negrilești, polițiștii Compartimentului Rutier Beclean au extins cercetările cu privire la comiterea infracțiunilor de: conducerea unui vehicul fără permis de conducere, punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat și părăsirea locului accidentului ori modificarea sau ștergerea urmelor acestuia.

În fapt, în urma activităților investigative derulate pentru stabilirea împrejurărilor exacte în care a avut loc evenimentul, polițiștii au constatat faptul că tânărul de 22 de ani din Negrilești, în timp ce conducea un motociclu neînmatriculat pe o stradă din Negrilești, la intersecția cu Drumul Județean 170 ar fi pierdut controlul direcției și s-a răsturnat în afara părții carosabile. Tânărul în cauză nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule”, potrivit IPJ BN.

Totodată, după producerea accidentului și până la sosirea polițiștilor, tatăl acestuia, un bărbat de 48 de ani din localitate, ar fi transportat la domiciliu motociclul de la fața locului și l-ar fi înlocuit cu o trotinetă electrică.

În urma accidentului rutier, tânărul de 22 ani a fost rănit și transportat la spital pentru îngrijiri medicale.

Polițiștii din Beclean continuă cercetările pentru documentarea faptelor și tragerea la răspundere a persoanelor vinovate.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Hotel Metropolis, Supercom, Clinica Sanovil. Se caută asistent medical, inginer proiectare, lăcătuș mecanic, maseur

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Supercom, unde este nevoie de șoferi profesioniști. Hotel Metropolis angajează personal. Clinica Sanovil caută un asistent medical generalist și o infirmieră. Se fac angajări și la Kreativ Metal, Amicii Building, Eurocompozite sau INST NISTOR. Oferta completă, mai jos:  

Supercom angajează șoferi profesioniști: NOI locuri de muncă la Clinica Sanovil, Crama Jelna, Kreativ Metal

SUPERCOM Bistrița angajează șoferi profesioniști, iar la Clinica Sanovil este nevoie de asistent medical generalist și infirmieră. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Hotel Metropolis, Amicii Building, Eurocompozite și compania INST NISTOR. Oferta completă, mai jos:  

Bistrița Inspiră 2026: Antreprenori pentru viitor – Șapte speakeri, o singură scenă și idei care pot schimba perspective

Bistrița Inpiră 2026 - Șapte speakeri de succes din mediul antreprenorial și de business din România vor urca pe aceeași scenă - în 23 august de la ora 17.00 - pentru a împărtăși experiențe, perspective și povești din parcursurile lor profesionale. Evenimentul își propune să creeze un dialog autentic despre felul în care ideile pot fi transformate în acțiuni concrete.