21.2 C
Bistrița
miercuri, septembrie 10, 2025

Nu s-a potolit! Aceeași firmă sancționată a doua oară cu o amendă record de 10.000 de lei

Un agent economic din Bistrița a fost amendat cu 10.000 de lei după ce a vândut țigări unor minori. În plus, s-a ales și cu suspendarea activității. El a mai fost amendat din același motiv în trecut.

Agentul economic a mai fost sancționat de către oamenii legii și i s-au adus la cunoștință prevederile legale în vigoare, însă acesta le-a ignorat în totalitate.

În cursul zilei de miercuri 20 noiembrie a.c. jandarmii din cadrul Detașamentului 1 Mobil Bistrița au constatat faptul că au fost comercializate țigări unor minori, ca urmare agentul economic a fost sancționat cu 10.000 de lei amendă și sancțiunea complementară de suspendare a activității pentru 30 de zile”, potrivit IJJ BN.

Tot ieri, jandarmii au mai aplicat șase amenzi în valoare totală de 450 de lei pentru fumat în loc nepermis (5 amenzi), respectiv pentru fumat în incinta unei unități de învățământ (o amendă).

Foto: Europa FM

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

STEWO Năsăud angajează facturist și Controlor Calitate, Grand Hotel COROANA caută ospătar(ă)

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar STEWO Năsăud caută facturist Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la BCVO Logistics, unde este nevoie de planificatori transport, dar și la Sergiana, IPROEB, GB Instaplan, Polimed, TeraSteel.  Oferta completă, mai jos:

Cele mai noi modele Škoda vin la Bistrița, la Caravana Škoda 2025

Caravana Škoda 2025: În 27 și 28 septembrie, parcarea Bistrița Retail Park (lângă Selgros) se va transforma într-un adevărat showroom în aer liber, unde pasionații de mașini și familiile bistrițene sunt invitați să descopere cele mai noi modele Škoda, să participe la test drive-uri și să se bucure de surprize, concursuri și premii atractive.

NOI locuri de muncă, disponibile la Grand Hotel Coroana, Fan Courier, BCVO Logistic, TeraSteel

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar Crama JELNA  caută ospătar & barman care știu să pună vibe-ul în pahar și povestea pe masă. BCVO Logistics caută planificatori transport. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Polimed, TeraSteel, Sergiana și IPROEB. Oferta completă, mai jos: