4 C
Bistrița
vineri, decembrie 12, 2025

Și-a bătut nevasta și a ajuns după gratii!

Un bărbat își va petrece următorii ani după gratii. Acesta a fost încarcerat ieri, în penitenciarul Bistrița, pentru violență în familie. Pedeapsa sa, mai scurtă decât a unuia încarcerat tot ieri, pentru înșelăciune.

Doi bărbați au ajuns ieri după gratii, la Penitenciarul Bistrița.

Primul, un bărbat de 31 de ani, din Șoimuș, a primit o pedeapsă de 3 ani și două luni de închisoare. Acesta a fost cercetat într-un dosar penal pentru comiterea infracțiunii de violență în familie.

Al doilea, este din Beclean și a fost condamnat pentru comiterea infracțiunii de înșelătorie. Acesta are 57 de ani și va sta după gratii pentru o perioadă de 5 ani și șase luni.

ooooOOOOoooo

Cinci bărbați au dorit să înșele bistrițenii să cumpere produse care aveau o marcă falsă.

Ieri, 4 octombrie a.c., în cadrul unei acțiuni economice, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au depistat 5 bărbați cu vârste cuprinse între 25 ani și 30 ani, din București, respectiv din județele Ilfov, Prahova și Galați, în timp ce ofereau spre vânzare parfumuri, care purtau reprezentări grafice ce indicau mărci notorii identice sau similare cu o marcă înregistrată pentru produse identice ori similare. Astfel, cu ocazia controlului și a verificărilor de specialitate efectuate, polițiștii de la Investigarea Criminalității Economice au ridicat în vederea confiscării peste 280 de parfumuri, care nu aveau documente de proveniență legală, acestea fiind ambalate şi etichetate în mod asemănător produselor înregistrate. Cercetările continuă sub aspectul săvârșirii infracțiunii de punerea în circulație a unui produs, purtând o marcă identică sau similară cu o marcă înregistrată pentru produse identice ori similare, în vederea documentării întregii activități infracționale” se arată în comunicatul remis de IPJ BN.

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră în cadrul structurilor sale medicale. Se caută persoane dedicate, responsabile și motivate să lucreze într-un mediu profesionist, orientat spre îngrijirea de calitate a pacienților.

Se fac angajări la AQUABIS: Posturi disponibile în Bistrița, Beclean, Năsăud și Bârgău

Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la IPROEB, ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. Lista completă, mai jos:  

Primul floromat și pe Valea Bârgăului, de la Florăria Deny! Îl găsiți plin de buchete, non-stop, lângă Profi, în Prund!

Flori non-stop pentru toată Valea Bârgăului, începând de ieri, de la Florăria Deny, care a amplasat...