5 C
Bistrița
joi, decembrie 11, 2025

În ce stațiuni s-au tratat pensionarii bistrițeni cu bilete de la Casa de Pensii

Pensionarii din județul nostru au beneficiat și anul acesta de bilete de tratament prin Casa Județeană de Pensii Bistrița-Năsăud, în stațiuni precum Băile 1 Mai, Eforie Nord, Băile Felix, Geoagiu Băi, Herculane sau Moneasa.

Băile 1 Mai, Căciulata, Covasna, Eforie Nord, Băile Felix, Geoagiu Băi, Herculane, Mangalia, Moneasa, Neptun, Ocna Șugatag, Tășnad sau Vatra Dornei se numără printre stațiunile unde pensionarii bistrițeni s-au putut trata anul acesta.

Casa Județeană de Pensii Bistrița-Năsăud a repartizat circa 1.100 de bilete de tratament de la începutul anul și până în prezent, potrivit informațiilor postate pe site-ul instituției.

Durata unui sejur este de 16 zile, iar cea a tratamentului balnear este de 12 zile, cu 3 mese pe zi plus 3 proceduri.

Cei care doresc să-și trateze afecțiunile într-una dintre aceste stațiuni trebuie să depună cererea la Casa Județeană de Pensii Bistrița-Năsăud cu cel puţin 30 de zile anterioare primei luni din perioada pentru care se solicită bilet.

 

ARTICOLE SIMILARE

3 COMENTARII

  1. Am depus în februarie cerere și nu am primit nici un bilet.Si nici nu am de gând să stau la milogeala la distribuiri .A trecut vremea cozilor pentru drepturile care ni se cuvin.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră în cadrul structurilor sale medicale. Se caută persoane dedicate, responsabile și motivate să lucreze într-un mediu profesionist, orientat spre îngrijirea de calitate a pacienților.

Se fac angajări la AQUABIS: Posturi disponibile în Bistrița, Beclean, Năsăud și Bârgău

Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la IPROEB, ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. Lista completă, mai jos:  

Primul floromat și pe Valea Bârgăului, de la Florăria Deny! Îl găsiți plin de buchete, non-stop, lângă Profi, în Prund!

Flori non-stop pentru toată Valea Bârgăului, începând de ieri, de la Florăria Deny, care a amplasat...