12.8 C
Bistrița
vineri, mai 1, 2026

INEDIT: STEWO NĂSĂUD le plătește angajaților factura de energie electrică

STEWO Năsăud este prima companie din Bistrița-Năsăud care vine în sprijinul angajaților și le oferă un ajutor pentru plata facturilor de energie electrică, aducând în România un ajutor oferit angajaților în Germania.

Producătorul de piese tehnice din plastic, de module de sistem asamblate și de matrițe de injecție STEWO Năsăud este prima companie din Bistrița-Năsăud care oferă sprijin pentru plata facturilor de energie electrică angajaților săi.

Fiecare angajat, indiferent că lucrează la birouri sau în producție, primește lunar contravaloarea a 125 de kw, în perioada ianuarie-august. Acest ajutor este acordat și în compania din Germania.

„Sprijinul acordat e de 125 de kw, valoric, în fiecare lună, la salariu, pe o durata de 8 luni de zile, indiferent de consum”, a precizat pentru Bistrițeanul.ro Daniela Leonte, administrator al STEWO Năsăud.

 

 

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

CAR Credit Plan Bistrița, locul unde n-ai ce căuta dacă nu-ți plac împrumuturile rapide cu dobânzi mici și fără costuri ascunse

Piața financiară abundă de instituții bancare și non-bancare de unde se poate alege un împrumut. CAR...

Clinica ALTEO Bistrița: De la Reumatologie și Chirurgie Generală până la Cardiologie și Medicină Dentară

Cu o istorie de peste 30 de ani, Clinica ALTEO Bistrița este prima instituție medicală privată...

Gelateria ANIELA angajează Asistent servire / vânzări. NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări. Patiseria SWEET  IRIS  angajează Patiser / Cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Grand Hotel Coroana angajează ajutor de bucătar. Casa EMA caută instalator priceput. Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița și Năsăud. Oferta completă, mai jos: