17 C
Bistrița
duminică, iunie 21, 2026

Târg în Lechința, duminică 21 septembrie: Concert cu ansamblul profesionist „Mureșul” și alți invitați speciali

Se anunță o sărbătoare pe cinste, în Lechința, duminică, 21 septembrie. Aici se desfășoară Târgul Lechinței, la care organizatorii au invitat ansamblul folcloric profesionist „Mureșul”.

Pe scena amenajată în aer liber, de la ora 17.30 la Târgul Lechinței parcipă soliștii Ionela Moruțan, Livia Sorlea, Maria Neag, Maria Sântean Faghiura și Teodora Țogorean.

Evenimentul este organizat de Centrul Județean pentru Cultură, Consiliul Județean Bistrița-Năsăud, Primăria și Consiliul Local al comunei Lechința.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

City Retreat ”FRESH START – Cum să pui un nou început bun vieții tale”, în acest weekend, la Complexul Muzeal Bistrița – Năsăud

În acest weekend, Complexul Muzeal Bistrița – Năsăud va găzdui un eveniment aparte. City retreat-ul ”FRESH...

Transformă-ți curtea cu ARCSIM CONSTRUCT Bistrița: promoție de nerefuzat la dalele de pavaj Grandevilla!

Vreți să schimbați complet aspectul curții voastre? Ei bine, profesioniștii de la ARCSIM CONSTRUCT Bistrița sunt...

Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare, Grand Hotel Coroana angajează ospătar: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Grand Hotel COROANA angajează ospătar, Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare. NOI locuri de muncă sunt disponibile la TeraSteel și Eurocompozite unde este nevoie de lăcătuși mecanici și muncitori.  Amicii Building angajează ingineri proiectare instalații electrice și sanitare. Oferta completă, mai jos: