10.7 C
Bistrița
vineri, mai 1, 2026

Tiha Bârgăului: Beți turtă, au băgat căruța-n șanț

 Doi bărbați aflați într-o stare avansată de ebrietate au băgat o căruță trasă de cal într-un șanț de pe marginea drumului, în Tiha Bârgăului. Evenimentul a avut loc seara trecută.

Conform Inspectoratului de Poliție Județean, în căruță se afla un tânăr de 29 de ani și un bărbat de 48 de ani, ambii din Tiha Bârgăului. Aceasta a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat.

În urma evenimentului, bărbatul de 48 de ani a fost rănit, prezentând multiple traumatisme și i s-a acordat sprijin medical.

„Cele două persoane se aflau în avansată stare de ebrietate. În urma testării cu aparatul etilotest rezultând valoarea de 1.29 mg/L alcool pur în aerul expirat in cazul tânărului și 1.34 mg/L alcool pur în aerul expirat în cazul bărbatului.

Cercetările sunt continuate de polițiștii rutieri urmând să se stabilească cauzele și modalitatea producerii evenimentului”, a transmis IPJ BN.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

CAR Credit Plan Bistrița, locul unde n-ai ce căuta dacă nu-ți plac împrumuturile rapide cu dobânzi mici și fără costuri ascunse

Piața financiară abundă de instituții bancare și non-bancare de unde se poate alege un împrumut. CAR...

Clinica ALTEO Bistrița: De la Reumatologie și Chirurgie Generală până la Cardiologie și Medicină Dentară

Cu o istorie de peste 30 de ani, Clinica ALTEO Bistrița este prima instituție medicală privată...

Gelateria ANIELA angajează Asistent servire / vânzări. NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări. Patiseria SWEET  IRIS  angajează Patiser / Cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Grand Hotel Coroana angajează ajutor de bucătar. Casa EMA caută instalator priceput. Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița și Năsăud. Oferta completă, mai jos: