9 C
Bistrița
miercuri, decembrie 10, 2025

Tinerii care au luat la bătaie un cuplu în parcarea Kaufland-ului de pe Independenței au ajuns după gratii

Cei doi tineri care au luat la bătaie în weekend un cuplu din Bistrița în parcarea supermarket-ului Kaufland de pe Bulevardul Independenței au fost arestați preventiv pentru 30 de zile.

Duminica trecută, doi soți din Bistrița au fost agresați de mai mulți cerșetori, în parcarea supermarket-ului Kaufland de pe Bulevardul Independenței.

Totul s-a petrecut în amiaza mare, sub ochii îngroziți ai celor doi copii ai cuplului.

Ieri, doi tineri de 20 și 25 de ani au fost reținuți pentru 24 de ore, iar astăzi au ajuns după gratii.

„Astăzi, 16 ianuarie, cei doi tineri reținuți pentru 24 de ore și cercetați pentru lovire sau alte violențe au fost prezentați Parchetului de pe lângă Judecătoria Bistrița, cu propunere de arestare preventivă.

Judecătorul de drepturi și libertăți a dispus arestarea preventivă pentru 30 de zile a celor doi. Polițiștii Biroului de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Bistrița continuă cercetările”, transmite IPJ BN.

Mai multe detalii despre acest subiect puteți citi mai jos:

Agresorii din parcarea Kaufland-ului de pe Independenței au fost reținuți

Doi bistrițeni au fost bătuți de cerșetori în parcarea unui supermarket, sub ochii îngroziți ai copiilor lor

Kaufland, după incidentul violent din parcare: „Am implementat deja măsuri suplimentare, printre care extinderea echipei de pază în parcare”

Poliția Locală despre incidentul violent de la Kaufland: „Echipajul a intervenit prompt pentru a preveni escaladarea violențelor”

Foto: Todoran Ioan Florin

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la AQUABIS: Posturi disponibile în Bistrița, Beclean, Năsăud și Bârgău

Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. Lista completă, mai jos:  

Primul floromat și pe Valea Bârgăului, de la Florăria Deny! Îl găsiți plin de buchete, non-stop, lângă Profi, în Prund!

Flori non-stop pentru toată Valea Bârgăului, începând de ieri, de la Florăria Deny, care a amplasat...

Restaurantul Decebal, disponibil pentru închiriere: Afacere la cheie

Complex Decebal SA anunță disponibilitatea spre închiriere a Restaurantului Decebal. E vorba despre o afacere complet funcțională, situată într-o zonă cu vizibilitate excelentă, în centrul municipiului Bistrița.