19.5 C
Bistrița
marți, iunie 9, 2026

Un bărbat de 67 de ani și-a bătut fratele de 70, până l-a băgat în spital! CE au mai descoperit polițiștii:

O ceartă între doi frați, de 67 și 70 de ani, s-a finalizat cu spitalizarea celui mai în vârstă. Mai mult, oamenii legii au descoperit și alte nereguli la fratele mai mic.

Un apel la 112 anunța ieri că un bărbat a fost lovit de fratele său.

Cei doi, de 67 și 70 de ani, s-au certat și lovit ”în drumul mare”.

Dacă fratele mai mare a ajuns la spital, fratele mai mic s-a ales cu amenzi și dosar penal pentru o listă lungă de infracțiuni.

CE au descoperit oamenii legii:

La data de 16 septembrie a.c., polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Bistrița au fost sesizați cu privire la faptul că un  bărbat de 67 de ani l-ar fi agresat fizic pe un altul de 70 de ani. Incidentul a avut loc în Budacu de Jos.

În urma primelor verificări polițiștii au constatat faptul că bărbatul de 67 de ani din Budacu de Jos în timp ce se afla pe un motociclu pe DJ 173 în localitate, l-ar fi agresat pe fratele său, un bărbat de 70 de ani. Acesta a necesitat ransportul la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.

Ulterior, polițiștii au constatat faptul că motociclul nu este înmatriculat. Mai mult, conducătorul acestuia nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.

Fiind testat cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0.40 mg/L alcool pur în aerul expirat. A fost aplicată măsura sancționării contravenționale conform prevederilor OUG 195/2002 în cuantum de 1.305 de lei.

Polițiștii desfășoară în continuare cercetări în cadrul unui dosar penal cu privire la infracțiunea de violență în familie, punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat și conducerea unui vehicul fără permis de conducere.

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

TeraSteel angajează Stivuitorist pentru Departamentul Logistică: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Compania TeraSteel angajează stivuitorist, în departamentul de Logistică, Eurocompozite caută lăcătuși mecanici și muncitori. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Amicii Building care caută ingineri proiectare instalații electrice și sanitare. Transmixt Bistrița angajează șoferi (șoferițe) de autobuz / microbuz cu atestat. Oferta completă, mai jos:

Mercedes-Benz Open Days Bistrița: Te invităm să sărbătorim împreună 140 de ani de inovație

Pe 5 iunie, te invităm la Mercedes-Benz Open Days, un eveniment special dedicat clienților noștri, organizat cu ocazia aniversării a 140 de ani de inovație Mercedes-Benz.

NOI locuri de muncă în Bistrița, la Amicii Building, Transmixt Bistrița, Tinu Art House: Se caută ingineri proiectare, șoferi, agenți vânzări

Amicii Building caută ingineri proiectare instalații electrice și sanitare. Transmixt Bistrița angajează șoferi (sau șoferițe) de autobuz / microbuz cu atestat. Tinu Art House are nevoie de agenți vânzări pentru zonele Bistrița, Reghin, Cluj, Maramureș, Suceava. NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița! Oferta completă, mai jos: