4.5 C
Bistrița
vineri, ianuarie 30, 2026

VIDEO: Gloria Bistrița întâlnește campioana FCSB, în Cupa României

Meciul din Cupa României între CS Gloria Bistrița și FCSB, campioana României, se desfășoară mercuri, 29 octombrie, începând cu ora 21.00, pe stadionul Jean Pădureanu. Cele 7204 bilete scoase la vânzare pentru această partidă s-au vândut în mai puțin de 3 ore.

Iar acest fapt dovedește din nou că cei de la FCSB reprezintă una dintre cele mai iubite echipe din România, dacă nu chiar cea mai iubită.

În ciuda faptului că FCSB nu trece printr-o perioadă bună, din punct de vedere fotbalistic, campioana României va deplasa la Bistrița întregul lot. Însă cine va intra în teren din primul minut de joc nu se știe, cel puțin deocamdată.

Prezent la conferința de presă premergătoare acestei partide, antrenorul CS Gloria Bistrița, Nicolae Grigore alături de jucătorul bistrițean Paul Chiorean, s-au arătat optimiști. Ne-au declarat că își doresc să facă o partidă bună, chiar dacă întâlnesc o echipă cu jucători de valoare certă, cu multe meciuri atât în prima liga dar și în meciuri europene și internaționale.

Nicolae Grigore – antrenor CS Gloria Bistrița – a admis că „întâlnim echipa cu poate cei mai valoroși jucători, cu cei mai mulți la echipa națională. Întâlnim o echipă care pare într-o revenire de formă. Ne așteaptă un meci extrem de complicat.

Paul Chiorean – CS Gloria Bistrița: „Atmosfera din vestiar este una foarte bună. Eu sunt convins că o să facem o partidă frumoasă”.

Miercuri seara, începând cu ora 21.00, stadionul Jean Pădurean va arăta așa cum demult nu a mai arătat. Adică plin la capacitate maximă. Va fi un meci în nocturnă, pentru o seară pe placul iubitorilor de fotbal din Bistrița-Năsăud. 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Škoda Octavia – o singură mașină, pentru toate rolurile tale. Pentru familie. Pentru business. Pentru fiecare zi

Sunt puține automobile care reușesc să bifeze atât de bine nevoile reale ale unui șofer modern: spațiu, confort, tehnologie, siguranță și eficiență. Škoda Octavia este exact acel model „bun la toate”, care se potrivește perfect atât în rutina de zi cu zi, cât și în drumurile lungi sau pentru business.

Crama JELNA caută bucătar cu personalitate: NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Crama JELNA angajează bucătar cu personalitate. Stewo Plastic Prod Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița la Restaurant Almars - Il Gusto Mediterraneo, Sanovil, GB Instaplan, IPROEB sau RCB Electro. Oferta completă, mai jos:  

Restaurantul Almars angajează Ospătar și ajutor bucătar. NOI locuri de muncă în Bistrița și Năsăud, la Stewo Plastic Prod

Restaurantul Almars - Il Gusto Mediterraneo angajează Ospătrar și ajutor bucătar. Stewo Plastic Prod Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Îndemânarea Construct, Sanovil, GB Instaplan sau RCB Electro. Oferta completă, mai jos: