15.3 C
Bistrița
marți, iunie 10, 2025

Un năsăudean și-a amenințat sora cu toporul. L-au „calmat” polițiștii

Duminică plină de „adrenalină” pentru o familie din orașul Năsăud. O femeie de 39 de ani a fost amenințată cu toporul chiar de către fratele său. Mai mult, acesta a început să devasteze casa în care locuiau amândoi.

Totul s-a petrecut ieri, în orașul Năsăud. Femeia de 39 de ani a sunat la 112 și susținând că fratele său de 40 de ani o amenință. Cei doi, culmea, locuiesc împreună.

„În urma evaluării efectuate de polițiști la fața locului, a rezultat faptul că, din cauza unor neînțelegeri și a consumului de alcool, bărbatul ar fi amenințat-o pe femeie cu un topor și ar fi provocat unele distrugeri în locuință”, precizează IPJ BN, într-un comunicat de presă.

Totul s-a rezolvat cu un ordin de protecție provizoriu și un dosar penal pe numele bărbatului.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la ROMBAT, STEWO Năsăud, RCB Electro, Aquabis. Noi locuri de muncă, în Bistrița

Stewo Năsăud angajează Asistent manager, Controlor calitate și Inginer Calitate. RCB Electro  caută Manipulant mărfuri, Derulatorist și Stivuitorist. ROMBAT are nevoie de Operatori Producție și Maistru Producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Aquabis, BistriVet, ITALTextil Sărata și Clinica SANOVIL. Oferta completă, mai jos:

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!

SERGIANA, recunoscută internațional cu Trofeul de Onoare și 8 medalii de aur în Frankfurt, la IFFA 2025

SERGIANA a fost distinsă cu 8 medalii de aur, una de argint și una de bronz...