19 C
Bistrița
joi, iunie 11, 2026

FOTO/VIDEO: Bunicuță spulberată de mașină pe trecerea de pietoni din Unirea

Un grav accident de circulație a avut loc în urmă cu puțin timp în cartierul Unirea. Un pieton a fost lovit de o mașină.

Un apel la 112 a solicitat intervenția de urgență a echipajelor salvatorilor în cartierul Unirea. UPDATE: Bunicuța a decedat.

Un pieton a fost lovit de mașină. Impactul se pare că a fost extrem de grav. Pietonul este inconștient.

Echipajul de Terapie intensivă mobilă SMURD și cele ale poliției sunt la fața locului.

Traficul e îngreunat pe DN 17.

UPDATE

Un tânăr de 20 de ani, aflat la volanul unei autoutilitare a lovit din plin o bunicuță de 84 de ani.

Femeia se dăduse jos din autobuz și a traversat DN 17 pe trecerea de pietoni.

Șoferul susține că a văzut-o prea târziu și nu a mai apucat să evite impactul.

Urmele de frână au avut 36 de metri lungime.

Bunicuța nu a mai avut nicio șansă.  În ciuda eforturilor depuse de medici, aceasta a decedat.

Șoferul nu consumase alcool. I s-a deschis dosar penal pentru ucidere din culpă.

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

GFT Delta Office Imobiliare Bistrița⁠: Cum aleg bistrițenii proprietățile cu cel mai mare potențial de creștere în 2026

Piața imobiliară din Bistrița continuă să fie una dintre cele mai dinamice din Transilvania. Cumpărătorii sunt tot mai atenți la informațiile pe care le primesc înainte de a lua o decizie. Potrivit platformei GFT Delta Office, oferta locală include sute de proprietăți actualizate constant, de la apartamente și case până la terenuri pentru dezvoltare.

TeraSteel angajează Stivuitorist pentru Departamentul Logistică: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Compania TeraSteel angajează stivuitorist, în departamentul de Logistică, Eurocompozite caută lăcătuși mecanici și muncitori. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Amicii Building care caută ingineri proiectare instalații electrice și sanitare. Transmixt Bistrița angajează șoferi (șoferițe) de autobuz / microbuz cu atestat. Oferta completă, mai jos:

Mercedes-Benz Open Days Bistrița: Te invităm să sărbătorim împreună 140 de ani de inovație

Pe 5 iunie, te invităm la Mercedes-Benz Open Days, un eveniment special dedicat clienților noștri, organizat cu ocazia aniversării a 140 de ani de inovație Mercedes-Benz.