20.3 C
Bistrița
luni, august 18, 2025

Un bărbat de 48 de ani a murit, după ce a fost strivit de un lemn în pădure

Un bărbat de 48 de ani a murit în urmă cu puțin timp, după ce a fost strivit de un lemn, în pădure. Incidentul s-a petrecut pe raza localității Telciu. Acesta a fost declarat decedat la locul incidentului.

Nefericitul incident s-a produs în urmă cu puțin timp, într-o pădure de pe raza localității Telciu. Din primele informații rezultă că bărbatul de 48 de ani, care desfășura lucrări în pădure, a fost strivit de un copac.

„La locul intervenției, echipajul B2 SAJ a găsit un bărbat de 48 ani, prins sub un lemn în pădure, care din păcate prezenta leziuni incompatibile cu viata, fapt pentru care nu s-a impus începerea manevrelor de resuscitare, fiind declarat decedat la locul solicitării”, a declarat purtătorul de cuvânt al SAJ Bistrița-Năsăud, Ciprian Pacurar.

Deocamdată nu se știe dacă este vorba despre un accident de muncă sau bărbatul tăia lemne pentru uz personal.

Foto: tvsud.ro

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Fetelor, s-a DESCHIS Pronto Moda, în Viișoara! Calitate italiană, ținute casual sau rochii de seară, la super prețuri!

Un magazin extrem de colorat și vesel s-a deschis, exclusiv pentru doamne și domnișoare, în Viișoara!...

Respiră aer curat în mașina ta cu oferta MATEROM AUTOMOTIVE

Vara aduce călătorii mai lungi și temperaturi mai ridicate, iar confortul la volan depinde direct de calitatea aerului pe care îl respiri. MATEROM AUTOMOTIVE Bistrița îți oferă o ofertă specială pentru a te bucura de un climat perfect în automobilul tău, fără alergeni și mirosuri neplăcute.

Petrecere românească, cu muzică live și purceluș la proțap, vineri, la Restaurant Parc!

Restaurant Parc are o surpriză pentru bistrițenii care nu vor să stea acasă, vineri, de Sfânta...