9.6 C
Bistrița
duminică, octombrie 26, 2025

FOTO – DE-ZAS-TRU: Bistrița, plină de ”gropițe”!

Bistrița este plină de gropițe. Traficul este cu atât mai îngreunat, întrucât în intersecții sau sensuri giratorii mașinile încetinesc pentru a nu rămâne fără roți.

Traficul infernal în Bistrița este deja un lucru la ordinea zilei. Condițiile meteo care au favorizat formarea gheții și a zăpezii pe carosabil au mai îngreunat traficul.

Utilajele de deszăpezire au pus și ele „umărul” la îngreunarea traficului. CUM? Antiderapantul (sarea și nisipul) a favorizat crearea de… ”gropițe”. Zonele cele mai afectate sunt în intersecții, sensuri giratorii, întâlnirea carosabilului cu acostamentul.

Cel mai ”dureros” tronson, circulat și așa extrem de intens, rămâne drumul de centură.

Tot orașul e așa! Deja îmi fac figuri telescoapele! Te ferești de o groapă și dai în trei!” a spus revoltat un șofer.

Drumul de centură e DE-ZAS-TRU! Dacă vor să facă altă centură, asta o lasă așa??? Și e și trafic intens!” a transmis un alt șofer.

Unde mai pui că sunt porțiuni de carosabil care au fost proaspăt asfaltate și deja-s pline de gropi!” mai susțin șoferii revoltați.

Până una-alta, rămâne valabil mesajul intens vehiculat încă din iarna anului trecut:

 

ARTICOLE SIMILARE

6 COMENTARII

  1. Votați în continuare nulități PNL,PSD si va mirați că nu aveți infrastructura,păi să luăm cu începutul,Radu Moldovan ce drumuri inaugurează în cel mult un an apar gropi denivelari s-au se exfoliaza deci calitate maxima…..,Turc incompetentul nulitate a făcut o budă si a continuat un proiect aberant cu pistele de biciclete,în rest străzi necuratate de zăpadă și pline de gropi,așa de rau nu a arătat orașul nici cand a fost Crețu care a fost cel mai dezastru primar al Bistritei .

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Ești pentru prima dată în Service MATEROM AUTOMOTIVE? Primești un voucher cu -10% Reducere!

Dacă nu ai mai apelat niciodată la Service-ul MATEROM AUTOMOTIVE Bistrița, sau revii după mai bine de doi ani, ai acum ocazia perfectă să redescoperi o experiență de service Premium – cu un Cadou Special: un Voucher cu -10% Reducere la prima și a doua vizită în Service...

Al treilea magazin Ideal Market Partner vă așteaptă pe strada Rodnei! Produse pentru casă și masă, la prețuri decente

Ideal Market Partner, magazinul cu produse pentru casă și masă,  și-a deschis un al treilea punct....

INST-Nistor angajează ingineri construcții civile, electricieni, tehnician licitații. NOI locuri de muncă, în Bistrița

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Amicii Building și INST-Nistor, unde se caută ingineri construcții civile, electricieni, tehnician licitații și instalatori. IPROEB angajează confecționer izolații, lăcătuș mecanic, sudor, controlor calitate. Se fac angajări și la FAN Courier, Polimed SA și Îndemânarea Construct.