3.2 C
Bistrița
vineri, decembrie 12, 2025

Ghinion în finala Cupei României. Heniu pierde la scor contra rivalei Olimpia Cluj

Heniu Prundu Bârgăului a întâlnit U Olimpia Cluj în finala Cupei României de fotbal feminin, la București, meci început la ora 13:00 pe stadionul destinat „stejarilor” de la Rugby.

Meciul a început prost și s-a terminat prost pentru fetele de la Heniu. Au avut determinare, însă clujencele au venit montate să își ia revanșa celor două egaluri care o amenințau să piardă campionatul.

Scorul la pauză a fost de 4-1 pentru U Olimpia Cluj, după două execuții ale lui Carmen Marcu impecabile, doi lobi care au depășit portarul și au intrat în poartă.

După pauză, a continuat munca chinuită de a egala Clujul. Ambele echipe au marcat superb din lovitură liberă, dar Heniu nu a rezistat și a trebuit să cedeze în final partida.

Scorul final a fost de 6 la 2, după ce Clujul a dominat partida, având un procent mare de posesie și mai multe atacuri periculoase, șuturi pe poartă și faze fixe.

Heniu Prundu Bârgăului se află la a treia finală pierdută din istoria clubului. Pe cealaltă parte o avem pe U Olimpia care a cucerit trofeul pentru a opta oară.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră în cadrul structurilor sale medicale. Se caută persoane dedicate, responsabile și motivate să lucreze într-un mediu profesionist, orientat spre îngrijirea de calitate a pacienților.

Se fac angajări la AQUABIS: Posturi disponibile în Bistrița, Beclean, Năsăud și Bârgău

Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la IPROEB, ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. Lista completă, mai jos:  

Primul floromat și pe Valea Bârgăului, de la Florăria Deny! Îl găsiți plin de buchete, non-stop, lângă Profi, în Prund!

Flori non-stop pentru toată Valea Bârgăului, începând de ieri, de la Florăria Deny, care a amplasat...