0 C
Bistrița
marți, decembrie 16, 2025

FOTO: Lucrările la Colegiul „Liviu Rebreanu”, aproape de final. „Anul viitor toată lumea va vedea această clădire total schimbată”

Lucrările de reabilitare la Colegiul Național „Liviu Rebreanu” sunt aproape de final. În aceste zile se lucrează la instalația electrică, la lift și la grădina exterioară, a transmis deputatul Daniel Suciu.

Deputatul Daniel Suciu a făcut astăzi o vizită pe șantierul Colegiului Național „Liviu Rebreanu”

Dacă tot am fost prin preajmă, am zis să văd cum merg lucrările la Liviu”, un obiectiv de care recunosc că sunt tare legat, pe măsura greutății de a găsi soluții pentru finanțare”, a transmis deputatul.

Acesta a mai precizat că este aproape finalizată etapa cea mai complicată de consolidare.

Se lucrează la instalația electrică, la lift, la grădina exterioară.

Anul viitor cred că toată lumea va vedea această minunată clădire total schimbată, iar generații de elevi vor reintra cu drag în ea”, a concluzionat deputatul.

FII REPORTER: Părinții elevilor care învață la Colegiul „Liviu Rebreanu”, revoltați de lucrările de restaurare. „Este catastrofal!”

Pandemia frânează reabilitarea CN „Liviu Rebreanu”. Motivul pentru care se poate lucra doar la exterior:

11,5 milioane de euro pentru Colegiul Național „Liviu Rebreanu”. Toate sălile vor avea dotări audio-video de ultimă generație

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la IPROEB, Aquabis și Arcsim Construct! NOI locuri de muncă, în Bistrița, Năsăud și Beclean

IPROEB angajează operatori cabluri electrice, Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Restaurant ARENA by Casa EMA, ARCSIM Construct, Fan Courier sau Crama Jelna.

Noul Kodiaq Sportline 4×4, SUV-ul Škoda pregătit pentru drumurile din județ, disponibil acum la MATEROM AUTOMOTIVE cu Clever Bonus

Noul Kodiaq Sportline 4x4, SUV-ul Škoda pregătit pentru drumurile din județ, este disponibil acum la MATEROM AUTOMOTIVE cu Clever Bonus de 3.000 €* și Garanție extinsă 4 ani.

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră în cadrul structurilor sale medicale. Se caută persoane dedicate, responsabile și motivate să lucreze într-un mediu profesionist, orientat spre îngrijirea de calitate a pacienților.