8.9 C
Bistrița
vineri, martie 20, 2026

VIDEO: Handbalista Gloriei Bistrița, Bianca Bazaliu, a adus victoria României, cu un gol incredibil, în ultima secundă

Meci de infarct, aseară, la Campionatul European de Handbal. Handbalistele din România au învins în ultima secundă naționala Spaniei, grație unui gol incredibil marcat de Bianca Bazaliu, de la CS Gloria 2018 Bistrița!

Ireal ! F A B U L O S !!! Bianca Bazaliu, super-golul victoriei României în fața Spaniei”, au scris cei de la Gloria Bistrița: 

Un gol cât o victorie!
Jucătoarea Gloriei 2018, Bianca Bazaliu, a adus în această seară victoria României în fața Spaniei cu o aruncare uluitoare de la 15 metri!
România a câştigat primele puncte în grupa principală. Următorul meci al naționalei noastre va avea loc în 15 noiembrie de la ora 19.00 cu selecționata Muntenegrului.
Felicitari, Bianca! Mândri de tine!
Felicitari tricolorelor!”, au mai scris cei de la CS Gloria 2018 Bistrița.

Naţionala de handbal feminin a României a învins, vineri seara, la Skopje, reprezentativa Spaniei. A fost primul meci din grupa principală II a competiţiei.

Finalul meciului dintre România și Spania a fost unul de senzație.

Ibericele au egalat cu doar opt secunde înainte de final. Când soarta partidei părea pecetluită –  Bianca Bazaliu a făcut o minune, înscriind de la jumătatea terenului, cu o aruncare incredibilă. Golul a fost marcat de Bianca Bazaliu în ultimele două secunde.

Handbalistele au obținut astfel primele puncte în Grupa Principală II.

Lotul României este format din 18 jucătoare – patru dintre ele fiind jucătoarele Gloriei 2018: Bianca Bazaliu, Yuliya Dumanska, Laura Pristăvița și Sonia Seraficeanu.

Staff-ul tehnic format din antrenorul principal Florentin Pera, antrenorul secund Bogdan Burcea și cel cu pregătirea portarilor Ildiko Barbu Kerekes este completat de preparatorul fizic al Gloriei 2018 – Ștefan Ciuntu.

Ediţia din 2022 are loc între 4 şi 20 noiembrie, la Ljubljana, Celje, Skopje şi Podgorica.

România face parte din grupa C, unde are adversare puternice: Franța, Țările de Jos și Macedonia de Nord.


Foto: HotNews.ro, EurActiv.ro

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

În premieră în Bistrița-Năsăud, ROMBAT și Tabook lansează un proiect dedicat încurajării lecturii în rândul tinerilor

Tabook, o platformă dedicată promovării lecturii și dezvoltării educaționale, a lansat ieri la Bistrița, EduReads+. Este vorba de un proiect inovator în Bistrița-Năsăud, realizat cu sprijinul companiei ROMBAT. Inițiativa coordonată de scriitorul Dan Coman își propune să readucă lectura în centrul intereselor tinerilor, prin activități creative, interactive și adaptate generației actuale.

GB Instaplan angajează instalatori și electricieni: NOI locuri de muncă, la Clinica Sanovil, BistriVET, Crama Jelna

NOI locuri de muncă, sunt disponibile la GB Instaplan, care angajează instalatori și electricieni. Clinica Sanovil caută economist, jurist, psiholog și asistent medical generalist. Oferta completă, mai jos:  

Bunătățile Păstrăvăriei RIN, caricaturi, Zuper Coffe și Ansamblul Doruri Reghinene – vă așteaptă cu oferte la Târgul de Nunți ”Magia Nunților” din weekend

Târgul de Nunți ”Magia Nunților”, ediția de primăvară, vă așteaptă în acest weekend la Restaurant Giulia....