21.1 C
Bistrița
duminică, iulie 27, 2025

Robert Sighiartău, vicepreședintele PNL, despre operațiunea „Vin peste voi”

Deputatul Robert Sighiartău, vicepreședinte PNL, a comentat în legătură cu amenințarea la adresa mediului de afaceri din România lansată de premierul Marcel Ciolacu.

Deputatul Robert Sighiartău s-a referit la proiectul de combatere a evaziunii fiscale inițiat de premierul Marcel Ciolacu și Nicolae Ciucă.

„Având în vedere amenințarea directă și fățișă la adresa mediului de afaceri din România, îl somez pe Marcel Ciolacu să ne dea o listă cu persoanele la care s-a referit prin amenințarea: „VIN peste VOI”. Pentru că altfel instituțiile statului se vor repezi cu controale asupra lor.

Dacă ești om de afaceri, indiferent de calibru, dacă nu ești membru PSD, te paște controlul.

Mă gândesc serios dacă să îi fac o plângere penală întrucât un prim-ministru responsabil nu poate să facă publice astfel de amenințări”, a afirmat deputatul Robert Sighiartău.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

DE NERATAT: Descoperă secretele pizzei perfecte de la maestrul Chef Toderaș Mircea, într-un show culinar marca Colina Restaurant & Events din Unirea!

Vrei să înveți să pregătești cea mai bună pizza din viața ta, cu care să-i răsfeți...

Materom Automotive Bistrița lansează o ofertă dedicată siguranței la volan

Materom Automotive Bistrița lansează o ofertă dedicată siguranței la volan: Super reducere la schimbul complet al plăcuțelor de frână, pentru modelele Škoda fabricate între anii 2018 și 2020.

BISTRIȚA, zona Subcetate: Apartamente la 82.000 Euro inclusiv TVA, în Ansamblul Rezidențial Valea Românească

Primul bloc din Ansamblul Rezidențial Valea Românească, din zona Subcetate, lângă magazinul Penny, este gata! Cele...