18.1 C
Bistrița
sâmbătă, aprilie 25, 2026

Bârgăuanul Tiberius Buta face din nou senzație! A cucerit al 6-lea titlu de campion național la skandenberg

Tiberius Buta, un tânăr de 22 de ani, din Mureșenii Bârgăului, a reușit să obțină nu mai puțin de patru medalii la Campionatul Național de Skandenberg, care s-a desfășurat în acest sfârșit de săptămână, la București. Totodată, a cucerit cel de-al 6-lea titlu de campion național la skandenberg.

Tiberius Buta a câștigat zilele trecute cel de-al 6-lea titlu de campion național la skandenberg.

Am reușit să obțin 4 medalii:

-tineret 90+ kg locul 1 brațul stâng
-tineret 90+ kg locul 1 brațul drept
-seniori 110+ kg locul 2 bratul stâng
-seniori 110+ kg locul 2 brațul drept.

Totodată, am câștigat cel de-al 6-lea titlu de campion național. Campionatul Național de Skandenberg a avut loc în perioada 29.03.2024-31.03.2024, la Primăria Sectorului 2, București. Nu am pierdut niciun meci în cei 3 ani pe niciunul dintre brațe.

La prima mea participare la seniori la un campionat național, am reușit să ies vicecampion național la cea mai grea categorie de greutate din concurs. Astfel m-am calificat la campionatele mondiale și europene, la ambele categorii„, spune tânărul.

Mai multe detalii despre performanțele lui Tiberius Buta puteți afla de mai jos:

Motivat de sportivii pe care-i vedea la televizor în copilărie, bârgăuanul Tiberius Buta face acum senzație la competițiile de skandenberg

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

CULT 500 by Nella aduce în premieră, la Bistrița, tehnologia KOEMIA: diagnostic digital + șampon, mască și leave in – personalizate exact pentru tine

Frumusețea nu înseamnă doar estetică, ci și sănătate și personalizare, iar CULT 500 by Nella Botîrlă...

​La Andrei Cleaning – servicii de curățenie la înălțime! Pot spăla inclusiv fațade și panourile fotovoltaice

​Când lucrezi cu inima, rezultatele apar întotdeauna! Cu o experiență de aproape 15 ani acumulată în...

Grand Hotel Coroana caută ajutor bucătar serios: NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Grand Hotel Coroana angajează ajutor de bucătar serios. Casa EMA caută instalator priceput, iar Flori cu Efect de WOW are nevoie de un florist. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Stewo Năsăud, Clinica Sanovil, Aquabis, GB Instaplan și Crama JELNA. Oferta completă, mai jos: