24.1 C
Bistrița
joi, iunie 18, 2026

Primul star party de anul acesta are loc la Năsăud!

Echipa de tineri POV21 organizează în premieră la Năsăud, pe stadionul orășenesc, în data de 1 iunie, o seară specială dedicată întregii comunități; dar mai ales tinerilor și copiilor.

Petrecerea începe la ora 20:00, cu trupa Cheers All Stars, coordonată de coregrafa Roxana Lăpuște, după care vor urma concerte și recitaluri susținute de Diana Iftimie alături de Bogdan Puri, dar și Mihai Manciu, Antonia Jarda, Trupele Bloom, MadHouse și D.E.K.A.

După lăsarea serii, tinerii și copii din Năsăud vor putea observa luna și astrele prin telescoape astronomice perfomante, iar ca o surpriză pentru cei mici, tinerii de la POV21 au pregătit picturi pe față, realizate de Roxana Moldovan și Doris Sălăgean.

„La intrare vor primi brățări colorate fluorescente și vor asista la videoproiecții pe un ecran de 4 m, dar și jocuri de lumini. Avem și o tombolă cu premii, dar și o lansare de lampioane, care se anunța spectaculoasă…!”, precizează organizatorii care vor asigura publicului vin fiert și ceai fierbinte, precum și dulciuri din partea SC Blacteea SRL – pentru copii.

Evenimentul este organizat de echipa POV21 Năsăud, cu sprijinul SepiaPrint și al Consiliului Local Năsăud. Sonorizarea este asigurată de DJ ROOKY.

„Nu uitați să vă aduceți pături pentru a vă instala pe gazonul stadionului și haine suplimentare în caz că se face frig. Seara se încheie cu un afterparty sub cerul înstelat. Intrarea este liberă, însă participanții sunt rugați să doneze la intrare o jucărioară pentru copiii instituționalizați din localitate…”, anunță Echipa POV21 Năsăud.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Transformă-ți curtea cu ARCSIM CONSTRUCT Bistrița: promoție de nerefuzat la dalele de pavaj Grandevilla!

Vreți să schimbați complet aspectul curții voastre? Ei bine, profesioniștii de la ARCSIM CONSTRUCT Bistrița sunt...

Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare, Grand Hotel Coroana angajează ospătar: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Grand Hotel COROANA angajează ospătar, Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare. NOI locuri de muncă sunt disponibile la TeraSteel și Eurocompozite unde este nevoie de lăcătuși mecanici și muncitori.  Amicii Building angajează ingineri proiectare instalații electrice și sanitare. Oferta completă, mai jos:  

Concept unic în România, lansat la Bistrița: GFT Delta Office, revoluționează piața de apartamente și case prin „Roata Avantajelor”!

Piața de imobiliare din Bistrița intră într-o nouă etapă odată cu lansarea unui concept inovator de către GFT Delta Office, agenție imobiliară recunoscută pentru profesionalism și transparență în domeniul tranzacțiilor imobiliare. Pentru prima dată în România, clienții au posibilitatea de a beneficia de reduceri și avantaje...