21.1 C
Bistrița
duminică, iulie 27, 2025

500 de lei pentru cel mai frumos balcon cu flori din Bistrița!

Au început înscrierile pentru Concursul „Bistriţa verde”, iar până în 31 august, locuitorii orașului au vreme să-și anunțe la Primărie „Cea mai frumoasă grădină cu flori aferentă casei de locuit”, „Cel mai frumos balcon cu flori” sau „Cea mai frumoasă grădină cu flori aferentă blocurilor de locuinţe”. Premiile totale depășesc suma de 2.500 de lei!

Concursul „Bistriţa verde” se desfăşoară în perioada iunie – septembrie 2018, înscrierile au început încă de ieri și durează până în 31 august, iar votul on-line se va desfășura în perioada 01 – 15 septembrie 2018.

Cele trei secțiuni ale concursului sunt: „Cea mai frumoasă grădină cu flori aferentă casei de locuit”, „Cel mai frumos balcon cu flori” și „Cea mai frumoasă grădină cu flori aferentă blocurilor de locuinţe”.
Pentru fiecare secţiune sunt alocate trei premii, care constau în sume de bani a căror valoare totală este de 2.700 lei şi va fi suportată din bugetul local al municipiului Bistriţa.

  • Premiul I – se acordă suma de 500 lei;
  • Premiul II – suma de 250 lei;
  • Premiul III – suma de 150 lei.

Votul cetățenilor reprezintă 25% din valoarea punctajului final, iar nota comisiei de evaluare reprezintă 75% din punctajul final, premierea câştigătorilor urmând să aibă loc într-un cadru festiv, la evenimentul „Toamna bistriţeană”. Așteptăm cetățenii interesați să se înscrie în număr cât mai mare la acest concurs.”, anunță reprezentanții Primăriei Bistrița, precizând că cererile de înscriere în tradiționala competiție se găsesc la Centrul de relații cu publicul al Primăriei municipiului Bistrița sau în format electronic pe www.primariabistrița.ro secțiunea Concurs „BISTRIȚA VERDE”.

 

Foto- ideipentrugradina.ro

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

DE NERATAT: Descoperă secretele pizzei perfecte de la maestrul Chef Toderaș Mircea, într-un show culinar marca Colina Restaurant & Events din Unirea!

Vrei să înveți să pregătești cea mai bună pizza din viața ta, cu care să-i răsfeți...

Materom Automotive Bistrița lansează o ofertă dedicată siguranței la volan

Materom Automotive Bistrița lansează o ofertă dedicată siguranței la volan: Super reducere la schimbul complet al plăcuțelor de frână, pentru modelele Škoda fabricate între anii 2018 și 2020.

BISTRIȚA, zona Subcetate: Apartamente la 82.000 Euro inclusiv TVA, în Ansamblul Rezidențial Valea Românească

Primul bloc din Ansamblul Rezidențial Valea Românească, din zona Subcetate, lângă magazinul Penny, este gata! Cele...