10.1 C
Bistrița
luni, noiembrie 17, 2025

PSD în vizorul Poliției în plin proces de votare! AFLĂ care este motivul

Partidul Național Liberal a depus o plângere în această dimineață la Biroul Electoral Județean (BEJ) în care îi acuză pe cei din Partidul Social Democrat. Solicitarea liberalilor a fost admisă, iar BEJ a sesizat Poliția.

PNL a depus în această dimineață o plângere la Biroul Electoral Județean privind o postare pe Facebook care aparține și face trimitere la comperitorul PSD Viorica Dăncilă.

„Plângerea înregistrată la BEJ face referire la continuarea campaniei electorale. Pe o pagină de Facebook denumită Campanie electorală PSD 2019 există un videoclip care face referire la un competitor electotral, cu mențiunea de a-l vota”, transmit reprezentații BEJ.

Solicitarea liberarilor a fost admisă în parte, iar în urma sesizării a fost înștiințat și Inspectoratului de Poliție Județean cu privire la cercetarea acestui caz și de a dispune, dacă există cazul, o sancționare în acest sens.

„BEJ a admis sesizarea făcută de PNL și a trimis mai departe către IPJ BN pentru a dispune măsurile legale care se impun”, informează reprezentații Biroului Electoral Județean.

BEJ nu a putut stabili cine este aparținătorul postării sau dacă se află în vreo culpă privind data la care a fost înregistrat materialul video sau când a fost publicat.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

NOI locuri de muncă, la restaurantul ALMARS: Se caută spălător de vase și ajutor bucătar

Restaurantul ALMARS caută spălător vase și ajutor bucătar, Clinica Sanovil are nevoie de economist, jurist și psiholog. Se caută casier și preparator de burgeri! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la BCVO Logistics, IPROEB, Fan Courier.  Oferta completă - mai jos:  

FOTO – Performanța, recunoscută: Alin Ioaneș și ROMBAT, premiați la Automotive Today Awards!

Compania ROMBAT a obținut o dublă recunoaștere prestigioasă în cadrul galei Automotive Today Awards 2025, organizată...

BCVO Logistics angajează Manageri de zonă, restaurantul Numa’ Bun caută Casier și preparator de burgeri! NOI locuri de muncă, în Bistrița

BCVO Logistics angajează manageri de zonă / planificatori transport! Restaurantul fast-food Numa’ Bun caută preparatori sandwich-uri / burgeri și casier! Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Fan Courier și Clinica Sanovil. Se caută economist, jurist, psiholog, infirmieră, asistent șef șantier și inginer instalații. Oferta completă - mai jos: