21.4 C
Bistrița
marți, iulie 14, 2026

BISTRIȚA: Concert caritabil, vineri, 22 august, în Soho! „Să facem bine împreună!”

Soho Music Hall vă invită să faceți parte dintr-un nou eveniment de excepție: un concert rock caritabil, pus la cale de voluntarii Interact Bistrița-Nosa. Este vorba despre ediția a II-a a concertului caritabil Rockingwald. Evenimentul are loc vineri, 22 august 2025, de la ora 18.00, în Soho Music Hall.

Pe scenă vor urca trupe și soliști minunați din Bistrița precum Besmeth, Vice Grip, Vintara Band și Alma & Magda. Cu toții sunt pregătiți să ne încânte cu muzica lor și să ne ofere o seară de neuitat. Intrarea se face pe baza unei donații minime de 20 de lei.

La final, publicul va putea vota formația preferată. Câștigătorii vor avea ocazia să vorbească în direct la Radio Bistrița despre muzica și povestea lor.

Nu ratați – veniți să cântăm, să aplaudăm și să facem bine împreună!”, au transmis inițiatorii acestui demers.

Prima ediție a concertului caritabil a fost dedicată colectării de fonduri pentru un adolescent de 16 ani, Bogdan, diagnosticat cu leucemie.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

NOI locuri de muncă, în Bistrița și Beclean: Aquabis face recrutări pentru instalatori. Crama Jelna caută bucătar

AQUABIS organizează recrutare pentru ocuparea unor posturi de instalatori în Beclean și Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la INST-Nistor se caută inginer ofertare și expert Licitații Publice. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Crama JELNA, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

INST NISTOR angajează expert licitații și inginer ofertare. NOI locuri de muncă, în Bistrița

Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la Aquabis se recrutează instalatori, cititor contoare și încasator pentru Bistrița și Beclean. NOI locuri de muncă sunt disponibile la INST-Nistor, Crama JELNA, unde este nevoie de un bucătar cu personalitate, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

Abonament Piscină & SPA – 349 lei | Oferta verii la Casa EMA

La Casa EMA credem că relaxarea nu este un răsfăț. Este o investiție în starea noastră de bine. De aceea, până în 1 septembrie, lansăm campania „70 de zile pentru tine”, prin care vrem să încurajăm cât mai mulți oameni să își facă timp pentru mișcare, relaxare și sănătate.