5.2 C
Bistrița
miercuri, octombrie 23, 2024

Egal dramatic la Bistrița contra ERD HC: Gloria 2018 remizează înaintea partidei decisive de la Odense

Meci de infarct în această seară pe terenul Sălii Polivalente, Gloria 2018 fiind prima echipă de handbal feminin care evoluează într-o cupă europeană, EHF.

O etapă a doua jucată contra unguroaicelor de la ERD HC, partida fiind una total diferită în cele două reprize.

Astfel, dacă în primele 30 de minute, fetele lui Pașca și-au demonstrat valoarea în toate fazele jocului: apărare, mijloc, semicerc, scor 15-11, diferența fiind una chiar de patru goluri, repriza a doua a fost una a scăderii calității jocului, unguroaicele profitând din plin de slăbiciunea arătată de gazde.

Lupta se va da până în ultimele secunde, scorul de 25-25 fiind cel înscris pe tabelă la finalul unui meci greu pentru bistrițence.

Este al doilea egal al Gloriei 2018, echipa antrenată de Horațiu Pașca acumulând până acum 2 puncte și ocupând locul 2 în grupă.

Urmează cel mai greu meci, cel cu danezele de la Odense, unde victoria pare imposibilă, dar e obligatorie!