19.8 C
Bistrița
luni, iunie 9, 2025

FOTO: Accident pe DN 17, la intersecția spre Cociu!

O femeie a ajuns la spital, după un accident rutier petrecut pe DN 17, înainte de pasarela de la Beclean, la intersecția spre Cociu. Ambele mașini au fost avariate, iar accidentul ar fi avut loc din cauza neacordării de prioritate.

O autoutilitară și un autoturism au colizionat, pe DN 17. Evenimentul ar fi avut loc din cauza neacordării de prioritate, la intersecția spre Cociu, înainte de pasarela de la Beclean.

Spre locul accidentului au fost direcționate echipaje ale poliției și ISU BN.

„Echipajul de prim ajutor SMURD de la Garda de Intervenție Beclean a preluat de la locul accidentului o femeie în vârstă de aproximativ 44 de ani. Aceasta era conștientă, cooperantă, însă prezenta suspiciune de fractură la nivelul unui membru superior. A fost transportată la CPU Beclean” – au transmis reprezentanții ISU BN.

Polițiștii dirijează circulația în zonă.

”În accident au fost implicate o autoutilitară, condusă de un bărbat de 34 de ani, din Teaca și un autoturism, condus de un bărbat de 38 de ani din județul Mehedinți. Accidentul s-a soldat cu rănirea unei femei în vârstă de 44 de ani, pasageră în autoturismul condus de bărbatul din Mehedinți. Cei doi conducători auto a fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ în cazul bărbatului de 38 de ani și de 0,26 mg/l alcool pur în aerul expirat în cazul celuilalt. Polițiștii rutieri din cadrul Poliției Orașului Beclean au întocmit dosar penal și continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzei și împrejurărilor în care a avut loc accidentul” au transmis reprezentanții IPJ BN.

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la ROMBAT, STEWO Năsăud, RCB Electro, Aquabis. Noi locuri de muncă, în Bistrița

Stewo Năsăud angajează Asistent manager, Controlor calitate și Inginer Calitate. RCB Electro  caută Manipulant mărfuri, Derulatorist și Stivuitorist. ROMBAT are nevoie de Operatori Producție și Maistru Producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Aquabis, BistriVet, ITALTextil Sărata și Clinica SANOVIL. Oferta completă, mai jos:

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!

SERGIANA, recunoscută internațional cu Trofeul de Onoare și 8 medalii de aur în Frankfurt, la IFFA 2025

SERGIANA a fost distinsă cu 8 medalii de aur, una de argint și una de bronz...