6.2 C
Bistrița
sâmbătă, aprilie 25, 2026

FOTO: Două accidente la interval de câteva minute. Unul a avut loc din cauza unui câine!

Alte două accidente rutiere au avut loc în această dimineață, la interval de doar câteva minute. Unul a fost în Florești, fiind implicate 7 persoane. Al doilea, în Coldău. La acesta din urmă, o persoană a ajuns la spital din cauza unui câine.

Puțin după ora 9:00, două accidente rutiere au avut loc la interval de câteva minute.

Primul, în localitatea Florești. Aici au fost implicate 7 persoane. A fost coliziune între două autoturisme, iar o persoană a fost transportată la CPU Năsăud.

Pe DJ172, în localitatea Florești, un tânăr de 20 de ani, din Nimigea de Jos, nu s-a asigurat corespunzător la schimbarea direcției de mers spre stânga și a intrat în coliziune cu un microbuz, care circula din sens opus și care era condus de un bărbat de 54 de ani, din Beclean. În urma impactului, autoturismul condus de tânărul de 20 de ani a acroșat un altul, care circula pe aceeași direcție de mers. În urma accidentului, o persoană a fost rănită ușor. Șoferii au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative. Se continuă cercetările”, anunță polițiștii.

Al doilea accident a avut loc în Coldău. Și totul s-a întâmplat din cauza… unui câine.

„La Coldău, în jurul orei 09:15, un bărbat de 71 de ani, din Baia Mare, care conducea un autoturism pe DN17, pe direcția Dej-Bistrița, ar fi lovit un câine. În urma impactului, o persoană care se afla pe locul din dreapta a fost rănită ușor. Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care a avut loc evenimentul”, anunță reprezentanții IPJ BN.

Victima a fost transportată la CPU Beclean.

Sursă FOTO- IPJ BN

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

​La Andrei Cleaning – servicii de curățenie la înălțime! Pot spăla inclusiv fațade și panourile fotovoltaice

​Când lucrezi cu inima, rezultatele apar întotdeauna! Cu o experiență de aproape 15 ani acumulată în...

Grand Hotel Coroana caută ajutor bucătar serios: NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Grand Hotel Coroana angajează ajutor de bucătar serios. Casa EMA caută instalator priceput, iar Flori cu Efect de WOW are nevoie de un florist. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Stewo Năsăud, Clinica Sanovil, Aquabis, GB Instaplan și Crama JELNA. Oferta completă, mai jos:

Noul MGS9 PHEV aduce mai multă valoarea și stil în segmentul SUV-urilor mari cu 7 locuri

Noul MGS9 PHEV aduce mai multă valoarea și stil în segmentul SUV-urilor mari cu 7 locuri, având un interior versatil și spațios, cu 3 rânduri de scaune și peste 1.000 litri volum portbagaj. Mai mult, se bucură de un sistem plug-in hybrid cu baterie de 24,7 kWh și autonomie electrică de până la 100 km (WLTP)* Cea mai bună poziționare preț - valoare pentru segmentul SUV-urilor mari.