-0.8 C
Bistrița
duminică, ianuarie 25, 2026

FOTO: Două mașini făcute praf pe DN 17, după ce un șofer a virat stânga, fiind lovit din plin

Un accident rutier a avut loc în Crainimăt. Două mașini au fost avariate după ce șoferul uneia dintre ele a virat stânga, fiind lovit din plin de cealaltă.

Un apel la 112 anunța un accident rutier pe DN 17, în Crainimăt. Au fost direcționate echipaje ale Poliției și Pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Bistrița.

Aceștia au găsit două mașini avariate și trei persoane implicate, din care una blocată în autoturism. Din fericire, acestea erau conștiente și cooperante.

Conform martorilor, șoferul Fordului negru a virat stânga, semnalizând și încetinind. În acel moment a fost lovit în plin de un autoturism angrenat în depășire. Se pare că șoferul mașinii care depășea s-a angrenatr în depășirea coloanei de mașini care încetinise pentru a ca fordul să poată executa manevra de viraj stânga.

Traficul a fost îngreunat, desfășurându-se doar pe o bandă de mers.

UPDATE

Astăzi, 18 mai, pe Drumul Național 17, în localitatea Crainimăt, a avut loc un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane.

Au fost implicate un autoturism condus de un tânăr de 26 de ani, din Șieu Măgheruș și un altul, condus de un bărbat de 59 de ani, din Căianu Mic. Accidentul s-a soldat cu rănirea conducătorului auto de 26 de ani care a fost transportat la spital.

Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative în ambele cazuri. A fost întocmit dosar penal, iar cercetările sunt continuate de către polițiștii rutieri din Beclean” transmite IPJ BN.

 

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Restaurantul Almars angajează Ospătar și ajutor bucătar. NOI locuri de muncă în Bistrița și Năsăud, la Stewo Plastic Prod

Restaurantul Almars - Il Gusto Mediterraneo angajează Ospătrar și ajutor bucătar. Stewo Plastic Prod Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Îndemânarea Construct, Sanovil, GB Instaplan sau RCB Electro. Oferta completă, mai jos:  

AQUARIUM Bistro&Cafe – Locul unde un spaniol și un italian vor să readucă “mâncatul în tihnă și socializarea”, oferind preparate din bucătăria de la...

Amplasat în centrul orașului lângă Sinagogă, pe strada Gen. Grigore Bălan nr. 6, AQUARIUM Bistro&Cafe este...

Se fac angajări la Restaurant Almars, STEWO Plastic Prod Năsăud, GB Instaplan, Clinica Sanovil. Ce posturi sunt disponibile

Îndemânarea Construct caută un sudor MIG/MAG & Electric, iar GB Instaplan angajează inginer de Instalații – Șef de Șantier, electrician și muncitori necalificați în construcții. Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Restaurant Almars, dar și în Năsăud, la STEWO Plastic Prod. Lista completă, mai jos: