15.3 C
Bistrița
marți, iunie 10, 2025

FOTO- TELCIU: Un maramureșean a provocat un accident rutier! Trei mașini implicate

Un accident rutier a avut loc în urmă cu puțin timp în Telciu. Trei mașini au colizionat, iar două persoane au nevoie de îngrijiri medicale. Șoferul care a provocat accidentul, cât și persoanele rănite sunt de loc din Maramureș.

Un apel la 112 anunța un accident rutier în localitatea Telciu, Au fost implicate trei mașini, iar două persoane au fost rănite.

Accidentul s-a petrecut pe fondul nepăstrării distanței corespunzătoare în mers.

Din măsurătorile efectuate de polițiști la fața locului a rezultat faptul că, un bărbat de 40 de ani, din Vișeul de Sus, județul Maramureș, care conducea un autoturism, din cauza nepăstrării unei distanțe corespunzătoare față de autoutilitara care circula în fața sa, și care era condusă de un bărbat de 29 de ani, din Ciupercenii Noi, județul Dolj, a intrat în coliziune cu aceasta. Din impact, autoutilitara a fost proiectată în alt autoturism care era condus de un tânăr de 18 ani, din Telciu și care era oprit pentru a se asigura la efectuarea virajului spre stânga. În urma accidentului, doi bărbați, șoferul din Maramureș și un pasager din același autoturism, au fost răniți. Toți conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative. Polițiștii de la Rutieră din Năsăud efectuează cercetări pentru vătămare corporală din culpă”, explică reprezentanții IPJ BN.

oooOOOooo

Tot astăzi, în Năsăud, a avut loc un accident în urma căruia o femeie a ajuns la spital, nevinovată fiind.

„Astăzi, în jurul orei 11:20, pe DN17C, la ieșire din cartierul Liviu Rebreanu, a avut loc un accident rutier ușor, în care au fost implicate două autoturisme. În urma primelor verificări a rezultat faptul că o femeie de 30 de ani, din Năsăud, care conducea un autoturism pe direcția Năsăud-Bistrița, ar fi depășit un alt autoturism, iar la revenirea pe bandă l-a acroșat. În urma impactului, cel de-al doilea autoturism, condus de o femeie de 70 de ani, din Bistrița, a ieșit în afara părții carosabile, iar femeia a fost rănită ușor. Cele două șoferițe au fost testate cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative în ambele cazuri. Polițiștii din Năsăud continuă cercetările pentru vătămare corporală din culpă”, anunță polițiștii.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la ROMBAT, STEWO Năsăud, RCB Electro, Aquabis. Noi locuri de muncă, în Bistrița

Stewo Năsăud angajează Asistent manager, Controlor calitate și Inginer Calitate. RCB Electro  caută Manipulant mărfuri, Derulatorist și Stivuitorist. ROMBAT are nevoie de Operatori Producție și Maistru Producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Aquabis, BistriVet, ITALTextil Sărata și Clinica SANOVIL. Oferta completă, mai jos:

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!

SERGIANA, recunoscută internațional cu Trofeul de Onoare și 8 medalii de aur în Frankfurt, la IFFA 2025

SERGIANA a fost distinsă cu 8 medalii de aur, una de argint și una de bronz...