6.8 C
Bistrița
vineri, decembrie 5, 2025

FOTO/VIDEO – Băut bine, și-a făcut mașina zob, la doi pași de casă

Un bărbat din Dumitra și-a făcut mașina praf, la doi pași de casă. Se pare că acesta băuse bine înainte să se urce la volan. Ca prin minune, conducătorul auto a fost rănit ușor.

Accidentul s-a produs pe DN17C, în localitatea Cepari. Protagonistul este un bărbat de 39 de ani din Dumitra, care, culmea, mai avea doi pași până să ajungă acasă.

Acesta a pierdut controlul volanului și a luat în plin un stâlp de iluminat public, o poartă și s-a oprit într-un gard. În urma impactului, șoferul a fost rănit ușor. Potrivit martorilor, acesta se întrecea cu o altă mașină, în momentul producerii accidentului.

Conform etilotestului, bărbatul consumase băuturi alcoolice înainte de a se urca la volan.

„Un bărbat de 38 de ani din Dumitra, în timp ce conducea un autoturism pe DN17C, prin Cepari, pe direcția de deplasare spre Dumitra, pe fondul consumului de alcool a pierdut controlul acestuia, intrând în coliziune cu gardul unui imobil din afara părții carosabile. A fost testat cu aparatul etilotest, care a indicat o valoare de peste 0,95 mg/l alcool pur în aerul expirat”, a declarat pentru Bistrițeanul.ro, Diana Pintea, purtătorul de cuvânt al IPJ Bistrița-Năsăud.

[arve url=”https://youtu.be/ultZH1eHNLs” /]

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Restaurantul Decebal, disponibil pentru închiriere: Afacere la cheie

Complex Decebal SA anunță disponibilitatea spre închiriere a Restaurantului Decebal. E vorba despre o afacere complet funcțională, situată într-o zonă cu vizibilitate excelentă, în centrul municipiului Bistrița.

S-a deschis Casa Frühm Bistrița! Mai mult decât un After School!

Într-o clădire încărcată de istorie de pe Bulevardul Republicii din Bistrița, frumos reabilitată, s-a deschis astăzi...

ARCSIM Construct angajează Consultant vânzări, Aquabis caută tehnician, electrician, instalatori

ARCSIM Construct angajează Consultant vânzări dedicat, comunicativ și pasionat de domeniul amenajărilor exterioare. Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud. Sunt disponibile, în Bistrița, și posturi pentru ospătari, spălător vase, ajutor bucătar, economist, jurist, psiholog, instalator și electrician.