2.6 C
Bistrița
duminică, februarie 8, 2026

FOTO/VIDEO Mogoșeni: Bărbat încarcerat după ce a intrat cu mașina într-un autotren

Un accident rutier a avut loc în urmă cu puțin timp în Mogoșeni. Un autoturism a intrat, din plin, într-un autotren. Șoferul mașinii mici a rămas încarcerat.

Echipaje din cadrul ISU BN și IPJ BN au fost direcționate în localitatea Mogoșeni, la ieșirea spre Nimigea.

Un autoturism a colizionat cu un autotren, iar șoferul mașinii mici a rămas încarcerat.

„Bărbatul în vârstă de aproximativ 60 de ani a fost extras din autoturism de către pompierii militari și predat, succesiv, echipajelor medicale SMURD, de prim ajutor, respectiv de terapie intensivă mobilă. Victima este conștientă, cooperantă, politraumatizată, suspiciune de fractura la nivelul unui membru inferior. A fost stabilizată de echipajele medicale și urmează să fie predată elicopterului SMURD care va ateriza în apropierea locului producerii accidentului. Intervenția este în dinamică”, transmit reprezentanții ISU BN.

„Conform primelor verificări efectuate, la ieșire din localitatea Mogoșeni, pe drumul județean 172, pe direcția de mers spre Beclean, șoferul unui autoturism, un bărbat de 68 de ani, din Zagra, nu ar fi adaptat viteza într-o curbă și a intrat în coliziune cu o autoutilitară cu semiremorcă care circula din sens opus. În urma accidentului, bărbatul din Zagra a fost rănit. Conducătorul autoutilitarei, un bărbat de 32 de ani, din Năsăud, a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Continuă cercetările în acest caz polițiștii rutieri din Năsăud, urmând a fi lămurite toate împrejurările în care a avut loc accidentul”, transmit reprezentanții IPJ BN.

Drumul județean 172 încă este blocat la intrare în localitatea Mogoșeni. Se acționează pentru deblocare, mai multe echipaje de polițiști intervin la fața locului.

Victima a fost preluată de echipajul SMURD care încadrează elicopterul de la Baza Aeromedicală Jibou, SJ. Bărbatul prezenta fracturi la nivelul membrelor superioare și inferioare și alte traumatisme severe rezultate în urma impactului. A fost transportat la o clinică de specialitate din municipiul Cluj-Napoca”, transmit reprezentanții ISU BN.

[arve url=”https://youtu.be/HbV7tvbLegc” /]

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Policlinica MEDTOTAL angajează asistentă, STEWO Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner

Policlinica MED TOTAL caută asistentă pentru echipa din Bistrița, pregătită să facă parte dintr-o echipă profesionistă. STEWO Năsăud angajează facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Crama Jelna, Restaurant Almars - Il Gusto Mediterraneo, Sanovil, GB Instaplan și IPROEB. Oferta completă, mai jos:  

Deserturi fine și cafea bună vă așteaptă în noua cofetarie cu dichis LuLu Artisan Patisserie, de pe str. C.R. Vivu, din Bistrița!

După ce timp de câțiva ani cei de la LuLu Artisan Patisserie i-au răsfățat pe bistrițeni...

Škoda Octavia – o singură mașină, pentru toate rolurile tale. Pentru familie. Pentru business. Pentru fiecare zi

Sunt puține automobile care reușesc să bifeze atât de bine nevoile reale ale unui șofer modern: spațiu, confort, tehnologie, siguranță și eficiență. Škoda Octavia este exact acel model „bun la toate”, care se potrivește perfect atât în rutina de zi cu zi, cât și în drumurile lungi sau pentru business.