27.9 C
Bistrița
duminică, iulie 26, 2026

FOTO/VIDEO – Operațiune spectaculoasă de salvare la Susenii Bârgăului. Un muncitor a fost înghițit de un mal de pământ

Pompierii militari au avut parte de o operațiune spectaculoasă la Susenii Bârgăului. Un bărbat de 27 de ani a fost prins de un mal de pământ de la brâu în jos, în timp ce lucra la un pod de pe DN17.

În urmă cu puțin timp, un tânăr de 27 de ani a fost prins sub un mal de pământ, în timp ce desfășura lucrări la un pod de pe DN17, de pe raza localității Susenii Bârgăului.

Acesta a fost prins până la brâu sub pământul care nu a fost asigurat corespunzător și a cedat presiunii. Operațiunea a fost începută de către colegii muncitorului, fiind continuată de către pompierii militari din cadrul ISU Bistrița.

Bărbatul a fost extras și predat unui echipaj de prim ajutor, iar ulterior unuia de terapie intensivă mobilă cu medic. Tânărul este stabil și va fi transportat la Unitatea de Primiri Urgențe SMURD din cadrul Spitalului Județean de Urgență Bistrița.

În prima fază a fost alertat elicopterul pentru a fi transportat la un centru de traumă, însă ulterior, în urma evaluării medicale s-a ajuns la concluzia că nu este nevoie de transportul aerian.

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Schimbi bani luna aceasta? BSG Amanet & Exchange te premiază cu 1.000 de euro cash!

BSG Amanet & Exchange lansează cea de-a doua ediție a campaniei dedicată clienților care efectuează operațiuni...

KREATIV Metal și AOP Restaurant fac angajări: Se caută bucătar, lăcătuș mecanic, confecționer metalic, ospătar

Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Kreativ Metal & Colours și SUPERCOM  Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă. AOP Restaurant caută bucătar și ospătar cu experiență. Posturi disponibile sunt și la Crama JELNA, TeraSteel sau Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

NOI locuri de muncă, în Bistrița și Beclean: Aquabis face recrutări pentru instalatori. Crama Jelna caută bucătar

AQUABIS organizează recrutare pentru ocuparea unor posturi de instalatori în Beclean și Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la INST-Nistor se caută inginer ofertare și expert Licitații Publice. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Crama JELNA, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos: