21.6 C
Bistrița
luni, iunie 9, 2025

FOTO/VIDEO – Urmărire ca în filme în Bistrița: Băut bine, a gonit cu poliția pe urme și s-a înfipt într-un sens giratoriu

Polițiștii din Bistrița au avut parte în această noapte de o urmărire ca în filme, la doi pași de centrul istoric al orașului. Un tânăr beat bine a gonit pe străzi cu Poliția pe urme, a evitat în ultima clipă o după a Jandarmeriei și s-a înfipt în sensul de la Poșta Veche.

Incidentul s-a produs în jurul orei 1:30, la doi pași de centrul istoric. Pe strada Înfrățirii, polițiștii i-au făcut semn să oprească unui tânăr șofer de 20 de ani.

Acesta a refuzat să oprească și s-a pornit cu mașina polițiștilor pe urme, ajungând pe strada Someșului, unde a lovit o mașină parcată, a făcut stânga pe Împăratu Traian, pe interzis, după care a făcut dreapta pe Gării și s-a oprit în sensul giratoriu de la Poșta Veche.

În drumul său, tânărul a evitat în ultima clipă o dubă de la Jandarmerie. În urma impactului, autoturismul înmatriculat în Polonia a fost avariat,  pierzându-și o roată.

Polițiștii au constatat că tânărul de 20 de ani, care deținea permis de conducere, băuse bine înainte de a se urca la volan.  Alcooltestul a arătat 0,84 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Tânărul se va alege cu dosar penal pentru mai multe infracțiuni la regimul rutier, printre care refuzul de a opri la semnalele polițiștilor și conducere sub influența alcoolului.

[arve url=”https://youtu.be/J851RHPKX8M” /]

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!

SERGIANA, recunoscută internațional cu Trofeul de Onoare și 8 medalii de aur în Frankfurt, la IFFA 2025

SERGIANA a fost distinsă cu 8 medalii de aur, una de argint și una de bronz...

Patru prieteni din Bistrița rescriu povestea Brikada, acum Rollin Smoke! Au adus din Belgia rețetele și ospitalitatea care le-au făcut faimoase restaurantele acolo

Brikada a fost și se pare că rămâne un loc al poveștilor frumoase din Bistrița, inspirate și spuse de tineri. Când credeai că farmecul locului va apune după ce Matei (fondatorul localului) a renunțat la administrare, la doar câteva săptămâni distanță aici începe o nouă poveste. Este spusă de două familii de prieteni, care au părăsit Belgia și afacerile de succes...