9.6 C
Bistrița
sâmbătă, aprilie 25, 2026

Haine fake, găsite de polițiști în magazine din Beclean și Năsăud

Ieri, în urma unor controale efectuate la mai multe societăți comerciale din județ, polițiștii au descoperit, în două magazine din Beclean, respectiv Năsăud, zeci de articole vestimentare fake, expuse spre vânzare.

La data de 1 octombrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au organizat și desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracționalității la regimul bunurilor contrafăcute și a celor neconforme cu standardele unor branduri de renume.

Au fost verificați 8 operatori economici ce își desfășoară activitatea în domeniul comerțului cu produse de îmbrăcăminte, fiind constatate două infracțiuni de punere în circulaţie a unui produs purtând o marcă identică sau similară cu o marcă înregistrată pentru produse identice ori similare„, potrivit IPJ BN.

La un magazin din Beclean au fost descoperite, expuse spre vânzare, 24 de articole vestimentare fake, pentru care administratorul nu a putut prezenta documente de proveniență, astfel că au fost ridicate în vederea confiscării și continuării cercetărilor.

În incinta magazinului din Năsăud, polițiștii au găsit 37 de articole de îmbrăcăminte fake.

Foto arhivă

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

​La Andrei Cleaning – servicii de curățenie la înălțime! Pot spăla inclusiv fațade și panourile fotovoltaice

​Când lucrezi cu inima, rezultatele apar întotdeauna! Cu o experiență de aproape 15 ani acumulată în...

Grand Hotel Coroana caută ajutor bucătar serios: NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Grand Hotel Coroana angajează ajutor de bucătar serios. Casa EMA caută instalator priceput, iar Flori cu Efect de WOW are nevoie de un florist. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Stewo Năsăud, Clinica Sanovil, Aquabis, GB Instaplan și Crama JELNA. Oferta completă, mai jos:

Noul MGS9 PHEV aduce mai multă valoarea și stil în segmentul SUV-urilor mari cu 7 locuri

Noul MGS9 PHEV aduce mai multă valoarea și stil în segmentul SUV-urilor mari cu 7 locuri, având un interior versatil și spațios, cu 3 rânduri de scaune și peste 1.000 litri volum portbagaj. Mai mult, se bucură de un sistem plug-in hybrid cu baterie de 24,7 kWh și autonomie electrică de până la 100 km (WLTP)* Cea mai bună poziționare preț - valoare pentru segmentul SUV-urilor mari.