15.4 C
Bistrița
vineri, august 1, 2025

Victima accidentului de la Anieș, Maria Ignat, a decedat la spitalul din Mureș

Un accident grav a avut loc în cursul zilei de ieri, la Anieș. Două mașini s-au izbit una de cealaltă, iar o victimă a fost transportată în stare gravă la spitalul din Mureș. Din păcate, nu a rezistat, iar femeia, victimă din accident, a încetat din viață.

Maria Ignat, victima accidentului, a fost găsită prinsă între fiarele mașinii, în stop cardio-respirator. A fost scoasă de către echipa de descarcerare, iar pompierii militari i-au aplicat protocolul de resuscitare.

A răspuns protocolului, iar ulterior a fost preluată de un elicopter pentru a fi transportată la o clinică de specialitate, la Mureș. A ajuns la Spitalul Clinic Județean din Târgu Mureș, însă corpul femeii a cedat.

Femeia, din comuna Feldru, avea 49 de ani. A lucrat ca agent agricol la Primăria Feldru. Grigore Țiolan, primarul din localitate, a confirmat decesul femeii.

„Din păcate a decedat. A fost o fată extraordinară. De 14-15 ani lucra la noi, la primărie”, a declarat primarul, pentru Bistrițeanul.ro.

Trista informație a fost confirmată și de Spitalul Clinic Județean de Urgență din Mureș: “Din păcate, starea victimei era foarte gravă și a decedat”, a transmis purtătorul de cuvânt al SCJUM, Mariana Moldovan-Negoiță.

Maria Ignat avea patru copii și un soț. Pe paginile de socializare au început să fie trimise mesaje de condoleanțe.

Primăria Feldru a transmis un mesaj de condoleanțe familiei:

Redacția Bistrițeanul.ro transmite sincere condoleanțe familiei îndoliate!

 

FOTO/VIDEO – Accident GRAV în Anieș: Femeie încarcerată și ulterior resuscitată de salvatori

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

APEL UMANITAR: Bistrițenii, invitați să doneze pentru comunitățile afectate din județul Suceava

4 puncte de colectare a donațiilor pentru comunitățile grav afectate de inundații din Suceava vor fi amenajate în Bistrița. „Greutățile prin care trec semenii noștri, la doar câțiva pași de noi, ne cer implicare, empatie și acțiune. Adresăm un apel către toți cei care pot și doresc să se alăture acestui efort umanitar...”

NOI locuri de muncă, disponibile la Crama Jelna, Clinica Sanovil, Rombis, Amicii Building, Iproeb

Clinica Sanovil angajează Asistent Medical Generalist, Fiziokinetoterapeut, Infirmieră și personal Întreținere Tehnic. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Rombis, IPROEB, Aquabis, GB Instaplan și Amicii Building. Oferta completă, mai jos:

ULTIMELE ZILE CU 10% AVANTAJ CLIENT LA ROȚI COMPLETE DE IARNĂ MERCEDES‑BENZ!

Sunt ultimele zile cu 10% AVANTAJ CLIENT la roți complete de iarnă Mercedes-Benz! Profită acum de această ofertă limitată!