12.4 C
Bistrița
luni, martie 23, 2026

Motoarele turate ale motocicletelor nu se vor mai auzi în Prundu Bârgăului. Evenimentul Enduro Heniu a fost anulat

Motocicliștii profesioniști și amatori din țară și din străinătate trebuiau să își dea întâlnire la Prundu Bârgăului, la evimentul Enduro Heniu. Din păcate, din cauza situației existente în țară provocată de numărul mare de infectări cu coronavirus, organizatorii au anunțat anularea evenimentului.

Motocicliștii profesioniști și amatori din țară, dar și din străinătate așteptau cu sufletul la gură să își dea întâlnire Enduro Heniu, organizat în Prundu Bârgăului.

Situația actuală din România i-a determinat pe organizatori să renunțe în acest an la eveniment și să îl anuleze.

„Oameni buni, oameni dragi! Ne-am întors pe toate părțile, am dormit rău, ne-am trezit cu coșmaruri și totuși, decizia finala, este sa anulăm anul acesta Enduro Heniu… Știm cu toții că ospitalitatea bârgăuanilor este unică, atmosfera creată de acest eveniment este unică, oamenii care ne-au primit cu brațele deschise încă de la prima ediție (6 până anul asta), de la domnul primar Doru Crișan până la toată echipa Enduro Hard și au pus umărul să facem o treabă faină ca toată lumea să plece acasă cu zâmbetul pe buze”, au anunțat organizatorii pe Facebook.

La ultimele ediții ale evimentului au participat în jur de 300 de motocicliști, ceea ce i-a făcut pe organizatori să înțelegă că Enduro Heniu a plăcut tot mai mult de la an la an și că nu este un eveniment oarecare.

Enduro Heniu ar putea fi reluat în toamnă.

„Situația actuală în legătură cu coronavirusul din țara noastră însă, ne-a făcut să cugetăm și să luăm o decizie care se impunea: respectul față de bârgăuani! Oamenii aceștia nu meritau acest lucru și nici măcar asumarea acestui risc! Va trece greu, dar va trece! Ne dorim să ne vedem sănătoși și la fel de pregătiți pentru ediția următoare care, sperăm să fie cât mai curând (în toamnă de exemplu). Asta o facem și pentru voi… noi… Suntem siguri că veți găsi înțelegere! Vă iubim!”, mai spun organizatorii.

Foto @ Enduro Heniu

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

GB Instaplan angajează instalatori și electricieni: NOI locuri de muncă, la Clinica Sanovil, BistriVET, Crama Jelna

NOI locuri de muncă, sunt disponibile la GB Instaplan, care angajează instalatori și electricieni. Clinica Sanovil caută economist, jurist, psiholog și asistent medical generalist. Oferta completă, mai jos:  

Bunătățile Păstrăvăriei RIN, caricaturi, Zuper Coffe și Ansamblul Doruri Reghinene – vă așteaptă cu oferte la Târgul de Nunți ”Magia Nunților” din weekend

Târgul de Nunți ”Magia Nunților”, ediția de primăvară, vă așteaptă în acest weekend la Restaurant Giulia....

NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud: Se caută instalatori, electricieni, asistent manager, ingineri

GB Instaplan angajează instalatori și electricieni, iar STEWO Năsăud caută facturist, asistent manager, magazioner și controlor calitate. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Crama Jelna, Clinica Sanovil, Tinu House Art și CAR Bistrita Agenția Credit Plan. Oferta completă, mai jos: