19.8 C
Bistrița
luni, iunie 9, 2025

Și-a terorizat vecinii cu artificii toată luna, iar acum s-a ales cu dosar penal

Un tânăr din Șieu Odorhei în vârstă de 29 de ani s-a ales cu dosar penal după ce a folosit materiale pirotehnice fără drept.

Polițiștii s-au autosesizat în cazul tânărului care ar fi folosit și în cursul lunii ianuarie al acestui an artificii, tot fără drept.

Din nefericire pentru tânăr, polițiștii din Beclean i-au întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de orice operațiune cu articole pirotehnice efectuată fără drept.

„Vizat de comiterea faptei este un tânăr de 29 de ani, din Șieu Odorhei care a fost depistat în flagrant delict, în timp ce folosea articole pirotehnice fără drept. Totodată, în urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat faptul că, în cursul lunii ianuarie 2022, acesta ar fi deținut și folosit, fără drept, în mod repetat, articole pirotehnice.

În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de orice operațiune cu articole pirotehnice efectuată fără drept, iar cercetările sunt continuate de polițiștii Secției 4 Poliție Rurală Beclean”, transmite IPJ BN.

 

Foto: arhivă

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la ROMBAT, STEWO Năsăud, RCB Electro, Aquabis. Noi locuri de muncă, în Bistrița

Stewo Năsăud angajează Asistent manager, Controlor calitate și Inginer Calitate. RCB Electro  caută Manipulant mărfuri, Derulatorist și Stivuitorist. ROMBAT are nevoie de Operatori Producție și Maistru Producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Aquabis, BistriVet, ITALTextil Sărata și Clinica SANOVIL. Oferta completă, mai jos:

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!

SERGIANA, recunoscută internațional cu Trofeul de Onoare și 8 medalii de aur în Frankfurt, la IFFA 2025

SERGIANA a fost distinsă cu 8 medalii de aur, una de argint și una de bronz...