12.4 C
Bistrița
marți, iulie 1, 2025

FOTO – Vinerea Verde în Bistrița: Voluntarii TSD au strâns gunoaie de pe malurile râului Bistrița

Voluntarii TSD Bistrița-Năsăud au participat ieri la o acțiune de ecologizare pe care au numit-o „Vinerea Verde”. A fost un succes, susțin participanții.

Vinerea verde în Bistrița? Ne mândrim și spunem că a fost un succes.

Implicarea tinerilor în astfel de acțiuni este una foarte importantă. Atât pentru dezvoltarea lor, cât și pentru construirea unui viitor mai bun și mai curat pentru noi toți.

În acest sens, ecologizarea este doar una dintre multele domenii în care tinerii pot juca un rol activ și pozitiv în comunitățile lor.

Sperăm că această acțiune va fi doar începutul și că tinerii se vor implica în continuare în eforturile de protejare a mediului.

Mulțumim domnului deputat Daniel Suciu și tuturor participanților de astăzi!”, au transmis voluntarii TSD BN.

Împreună cu 50 de colegi am curățat malul râului ce ne-a dat numele orașului cu speranța că vom avea cu toții grijă de viața de lângă noi. Mulțumesc celor ce au dovedit că le pasă de Bistrita!”, a transmis deputatul Daniel Suciu. 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la Amicii Building, Eurocompozite, Iproeb, Carmangerie Timoce: NOI locuri de muncă în Bistrița

Amicii Building angajează Project Manager Junior și Project Manager Senior, iar Grill & Carmangeria Timoce caută două vânzătoare pentru zona Lamă. Eurocompozite recrutează lăcătuș mecanic. NOI locuri de muncă sunt disponibile la IPROEB, Clinica Sanovil, Fan Courier și Restaurant ARENA by Casa EMA.

Mașina ta e pregătită de vacanță? Profită de verificarea auto de sezon oferită de MATEROM AUTOMOTIVE Bistrița

Vara a sosit, iar odată cu vremea caldă vin și planuri de escapade și concedii. Service-ul Autorizat Škoda & Multimarcă - MATEROM AUTOMOTIVE, lansează o ofertă specială la Verificare Auto de vacanță...

TAPAS LEMON s-a mutat pe Pietonal! Are și mai multe specialități din bucătăria spaniolă

Tapas Lemon – locul cu delicii din bucătăria spaniolă deschis de Carolina la Bistrița – s-a mutat în centru, pe Pietonalul Liviu Rebreanu, ca să fie mai aproape de toți cei care adoră mâncarea spaniolă. Acum au la dispoziție un meniu și mai bogat, evident, tot de inspirație spaniolă!