16.3 C
Bistrița
luni, iulie 13, 2026

VIDEO: Antrenament comun al echipajelor canine salvamont BN și SV. Rona și Sven, în acțiune

Echipajele canine salvamont BN și SV au avut, în acest weekend, un antrenament comun. Rona și Sven au fost puși să lucreze împreună pentru a salva victimele găsite în munți.

Județul nostru are, de curând, și unitate canină salvamont. Rona și Sergiu sunt echipa bistrițeană care ajută salvamontiștii la căutarea și salvarea victimelor, în munți.

Având în vedere proximitatea limitelor montane, în acest sfârșit de săptămână, unitățile canine din Bistrița și Suceava au avut un antrenament comun.

Câinii Rona și Sven au fost puși să lucreze împreună la găsirea victimelor.

Rona, semnalizare la victimă. Pascu Dumitru (SV) și Sergiu Popescu (BN) se antrenează împreună în Suceava” au transmis reprezentanții salvamont.

Despre cățelușa din echipa salvamont BN puteți reciti aici:

FOTO – Salvamontiștii bistrițeni au o colegă specială! RONA, pregătită să devină câine de salvare

Rona și Sergiu au început antrenamentele pentru a salva turiștii care se rătăcesc sau rănesc, în munți!

Rona și Sergiu, echipa canină salvamont BN, cadorisită cu echipamente de top pentru intervenția în zone cu zăpadă

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

INST NISTOR angajează expert licitații și inginer ofertare. NOI locuri de muncă, în Bistrița

Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la Aquabis se recrutează instalatori, cititor contoare și încasator pentru Bistrița și Beclean. NOI locuri de muncă sunt disponibile la INST-Nistor, Crama JELNA, unde este nevoie de un bucătar cu personalitate, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

Abonament Piscină & SPA – 349 lei | Oferta verii la Casa EMA

La Casa EMA credem că relaxarea nu este un răsfăț. Este o investiție în starea noastră de bine. De aceea, până în 1 septembrie, lansăm campania „70 de zile pentru tine”, prin care vrem să încurajăm cât mai mulți oameni să își facă timp pentru mișcare, relaxare și sănătate.

AOP Restaurant angajează ospătar cu experiență, Aquabis caută instalatori pentru Bistrița și Beclean

AOP Restaurant angajează ospătar cu experiență și ajutor bucătar, iar la Aquabis se recrutează instalatori, cititor contoare și încasator pentru Bistrița și Beclean. Se caută ingineri proiectare, stivuitorist, fizioterapeut, muncitori, asistent medical generalist și maseur. Oferta completă, mai jos: