13.1 C
Bistrița
luni, iunie 1, 2026

VIDEO – Imagini video cu altercația dintre deputatul Daniel Suciu și primarul Traian Ogâgău

Deputatul Daniel Suciu a depus o plângere penală împotriva primarului orașului Sîngeorz-Băi, Traian Ogâgău, după o altercație avută cu acesta într-un local din stațiune. Parlamentarul a făcut publice imaginile surprinse de camerele de supraveghere ale localului unde s-a petrecut tot:

Aseară, deputatul Daniel Suciu a avut o altercație cu primarul Traian Ogâgău, chiar într-un local din orașul-stațiune. În urma acesteia, parlamentarul a depus o plângere la poliție, despre care Bistrițeanul.ro a scris AICI.

Deputatul a făcut publice imaginile cu scandalul, susprinse de camerele de supraveghere ale localului în cauză. Acestea îl surprind pe Traian Ogâgău cum se apropie de acesta, îi spune ceva, după care trântește violent un scaun de la masă și pleacă. Scaunul mai apoi zgâlțâie masa, iar paharele de pe ea se varsă și se sparg.

„Nu permit nimănui să mă amenințe și să mă înjure ca la ușa cortului doar pentru că nu-și poate controla nervii. Mai ales într-un local public și de față cu doamne. Dar lipsa controlului deja e o obișnuință și nici nu e treaba mea să îl domolesc, că mă gândesc că are și altele mai grave la activ. Că așa se întâmplă când își bagă necuratul coada, după incidentul de ieri după masă, azi pe la 11 ne-am întâlnit iar întâmplător, cu același repertoriu de cuvinte frumoase, doar că decibeli mai puțini. Mă gândesc că domnul secretar general PNL Robert Sighiartău și domnul profesor universitar Dorin Dobra, comesenii de azi, printre alții, l-au chemat să îi povestească despre preceptele biblice și că nu e frumos să facă circ în public. Ca-ntre prieteni, că doar nu mai sunt colegi de partid, cel puțin de ochii lumii. PS- am depus plângere penală, mă aștept ca instituțiile statului să își facă datoria”, a precizat deputatul Daniel Suciu.

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

FOTO – NOU la HARDFERO Bistrița: ferestre și uși Premium, balustrade de sticlă, plus jaluzele plisee

HARDFERO Bistrița - magazinul vostru de încredere pentru accesorii și feronerie pentru uși și geamuri termopan,...

Policlinica MED TOTAL: De la screening dermatologic la intervenții estetice și reconstructive

Dermatita sau acneea vă dau bătăi de cap sau doriți să spuneți adio ridurilor de expresie,...

Se fac angajări la Eurocompozite, Physio Total, GB Instaplan: Se caută operatori, fizioterapeut, electricieni

NOI locuri de muncă sunt disponibile la Physio Total, care angajează fizioterapeut și maseur. Eurocompozite caută operatori, iar GB Instaplan are nevoie de electricieni și instalatori. Clinica SANOVIL angajează asistent medical și fiziokinetoterapeut. Oferta completă, mai jos: