24.8 C
Bistrița
sâmbătă, septembrie 13, 2025

Încă 4 cadre medicale infectate cu Covid-19

Încă patru cadre medicale au fost infectate cu COVID-19. Este vorba despre 3 angajați ai Spitalului Orășenesc Beclean și unul al Serviciul de Ambulanță Județean.

Numărul cadrelor medicale din Bistrița-Năsăud infectate cu COVID-19 a crescut. Alte patru cadre medicale din județ au fost infectate cu noul Coronavirus. Este vorba despre trei angajați ai Spitalului Orășenesc Beclean și o angajată a Serviciului de Ambulanță Județean.

Astfel, cele patru cadre medicale se adaugă la celelalte opt infectate. Alte opt cadre medicale: trei medici, cinci asistenți și cinci persoane care fac parte din personalul auxiliar (infirmiere) au fost confirmate cu coronavirus. Dintre acestea, șapte au fost deja declarate vindecate.

Spitalul Județean de Urgență Bistrița testează atât pacienții internați, cât și cadrele medicale din întreg județul. Cadrele medicale sunt supuse testării periodic.

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Ești pasionat de torturi și vrei să-ți desăvârșești tehnica? Descoperă toate secretele de la maestrul cofetar Alina Bejan, pentru Un Dulce De Zece!

Măiestria de a face torturi care să fure privirile tuturor și să-i cucerească definitiv pe cei...

MATEROM AUTOMOTIVE TE PREMIAZĂ!

Caravana Škoda 2025 vine cu premii spectaculoase! Două zile de test drive-uri cu cele mai îndrăgite modele Škoda, noutăți din lumea auto și o TOMBOLĂ cu premii WOW îi așteaptă pe bistrițeni la Caravana Škoda 2025.

Iubești fructele de mare?! Musai să ajungi la ALMARS, restaurantul unde gătește chef Ștefan Șimon – bucătar școlit în restaurante cu stele Michelin

Fostul Restaurant Lacto-Vegetarian de pe strada C.R. Vivu din Bistrița, un loc care și-a câștigat reputația...