9.2 C
Bistrița
luni, mai 4, 2026

PSD Bistrița: Este Primăria Bistrița prea săracă, de cumpără o mașină second-hand cu 428.000 lei?

PSD Bistrița a comentat astăzi în legătură cu achiziția Primăriei Bistrița, care a cumpărat recent o mașină second-hand cu 428.000 lei. 

Anul trecut, în octombrie, domnul primar ne anunța bucuros că a cumpărat o mașină multifuncțională. Au curs felicitările de rigoare dar… De ce nu ne-a spus că mașina este din 2007 ?!

Prea săracă este Primăria Bistrița de cumpără o mașină second-hand cu 428.000 lei? (adică 4,2 miliarde sau 80.000 euro)”, se întreabă cei de la PSD Bistrița.

Consilierii social-democrați îl felicită – într-o postare pe pagina de Facebook – inclusiv pe vânzătorul utilitarei. Aceștia susțin că vânzătorul ar fi „persoană fizică” și că a încheiat o adevărată afacere.

Suntem curioși cât a avut de lucru această mașină de 16 ani în slujba orașului până acum. Poate ne spune Direcția de Servicii Publice cum de a cumpărat fix această mașină pentru că a fost un pont bun!

PS: Cu 900.000 de lei, Becleanul a cumpărat o mașină nouă-nouță, cu toate dotările.

Dar, punem spre comparație și mașini din aceeași epocă, aceeași marcă și prețurile de rigoare, găsite pe piața liberă”, concluzionează cei de la PSD Bistrița.

ARTICOLE SIMILARE

6 COMENTARII

  1. E afacerea nasu și cu finu'(primarul și vânzătorul)cu putina investigație se poate afla foarte ușor..și nu este singura afacere in ,,familie” aviz celor interesați…

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

CAR Credit Plan Bistrița, locul unde n-ai ce căuta dacă nu-ți plac împrumuturile rapide cu dobânzi mici și fără costuri ascunse

Piața financiară abundă de instituții bancare și non-bancare de unde se poate alege un împrumut. CAR...

Clinica ALTEO Bistrița: De la Reumatologie și Chirurgie Generală până la Cardiologie și Medicină Dentară

Cu o istorie de peste 30 de ani, Clinica ALTEO Bistrița este prima instituție medicală privată...

Gelateria ANIELA angajează Asistent servire / vânzări. NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări. Patiseria SWEET  IRIS  angajează Patiser / Cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Grand Hotel Coroana angajează ajutor de bucătar. Casa EMA caută instalator priceput. Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița și Năsăud. Oferta completă, mai jos: