27.6 C
Bistrița
marți, iulie 21, 2026

Daniel Suciu: Este contraproductiv și inelegant ca ministrul Dezvoltării să evite întâlnirea cu primarii PSD

Deputatul PSD Daniel Suciu a comentat în legătură cu vizita de ieri a ministrului Dezvoltării, arătându-se dezamăgit că ministrul a evitat întâlnirea cu primarii PSD ai județului. 

Dragi „parteneri” liberali, domnule ministru Adrian Veștea, domnule primar și președinte Ioan Turc,

Precizez de la început că nu e musai și nu ne-a cerut nimeni să vă iubim, sau viceversa.

Dar v-aș ruga să țineți cont de un lucru esențial: ESTE NU DOAR contraproductiv dar și inelegant ca ministrul Dezvoltării și Administrației Publice (adică al tuturor primarilor și comunităților) să vină într-un județ și să evite să se întâlnească cu cei 42 de primari ai PSD. (Din 62 câți are județul).

Înțeleg că președintele și primarul PNL este deranjat de criticile noastre. Dar este infantil să nu îl lași (bănuiala noastră) pe ministrul unui Guvern de coaliție să se întâlnească cu primarii partenerilor de guvernare.

Că l-a dus domnul Turc pe la șantierele începute de noi și s-a lăudat cu ele, nicio surpriză. Dar administrația nu este politică. Este o greșeală MARE a unui ministru din Guvernul României să se vadă, în sediul partidului, doar cu primarii PNL.

În speranța că afrontul adus celor peste 150.000 de bistrițeni care trăiesc în comunități conduse de primari PSD nu se va repeta, îl asigur pe domnul ministru Veștea că aceștia din urmă, chiar și neinvitați și evitați, sunt printre cei mai buni din țară.

Iar domnului Turc nu îi transmit nimic, că atâta preț pune dânsul pe colegii primari din județ!”, a transmis Daniel Suciu. 

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

  1. pai mie mi-ar fi fost rusine sa ma plimb pe langa primarie cu ministrul dupa mine, in timp ce fatada primariei arata asa cum arata!!!!! jalnic si rusinos!!!! ce pretentii sa mai ai de la aia de pe centru de le pica fatadele pe jos? da casele de la subgalete alea de sunt dezastru i le-a aratat???

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

KREATIV Metal și AOP Restaurant fac angajări: Se caută bucătar, lăcătuș mecanic, confecționer metalic, ospătar

Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Kreativ Metal & Colours și SUPERCOM  Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă. AOP Restaurant caută bucătar și ospătar cu experiență. Posturi disponibile sunt și la Crama JELNA, TeraSteel sau Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

NOI locuri de muncă, în Bistrița și Beclean: Aquabis face recrutări pentru instalatori. Crama Jelna caută bucătar

AQUABIS organizează recrutare pentru ocuparea unor posturi de instalatori în Beclean și Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la INST-Nistor se caută inginer ofertare și expert Licitații Publice. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Crama JELNA, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

INST NISTOR angajează expert licitații și inginer ofertare. NOI locuri de muncă, în Bistrița

Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la Aquabis se recrutează instalatori, cititor contoare și încasator pentru Bistrița și Beclean. NOI locuri de muncă sunt disponibile la INST-Nistor, Crama JELNA, unde este nevoie de un bucătar cu personalitate, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos: